17 września odbył się 31. Międzynarodowy Bieg Uliczny, który był drugim z biegów wliczanych do tegorocznego Biegowego Grand Prix.

Zwycięzca, rybniczanin Marcin Ciepłak zameldował się na mecie po 33 minutach i czterdziestu dwóch sekundach, wyprzedzając o 8 sekund Marcina Grzegorzycę, ten z kolei był szybszy o 9 sekund od Przemysława Denickiego, najszybszego wśród knurowian.
Ci dwaj ostatni toczą ze sobą walkę o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej Biegowego Grand Prix. Po niedzielnych zawodach Marcin Grzegorzyca powiększył przewagę nad swoim konkurentem do 47 sekund, natomiast na trzecie miejsce awansował Mateusz Falejczyk, który z nawiązką odrobił 17-sekundową stratę do Łukasza Furmanka.

Wśród kobiet pierwsza na metę wpadła Wiktoria Redzimska z Siemianowic Śląskich, druga była knurowianka Elżbieta Lewicka, a trzecia Dorota Redzik z Piekar Śląskich. W Grand Prix wśród kobiet zaszły spore zmiany, bo wspomniana Elżbieta Lewicka uzyskując świetny czas 40 minut i 44 sekund przesunęła się z trzeciego na pierwsze miejsce, Anna Sudnik pozostała na drugim, a dotychczasowa liderka Monika Bielińska spadła na trzecią lokatę.
W biegu wzięło udział ogółem 172 zawodników, z czego 140 mężczyzn i 42 kobiety. Najliczniej reprezentowany był Knurów (73 biegaczy), a drużynowo najlepszy był Klub Biegacza Orły z Knurowa. Ciekawostką jest, że najstarszymi uczestnikami biegu byli knurowianie: Elfryda Pluta (ur. 1944) i Wiesław Maciejewski (ur. 1945).

Poniżej szczegółowe wyniki biegu oraz klasyfikacji Grand Prix.