Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie od kilku lat współpracuje z Fundacją Gram, Kibicuję, Pomagam. Fundacja powstała z potrzeby serca i chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Gram, Kibicuję, Pomagam to połączenie dwóch ważnych spraw: miłości do sportu i chęci pomagania drugiemu człowiekowi. Zrodziła się z przekonania, że jedna osoba może niewiele, ale działając razem mamy szansę zmieniać świat.

W ciągu 2016 roku wspólnymi siłami udało się zorganizować trzy turnieje charytatywne, w których uczestniczyły gwiazdy sportu i estrady. Relacje z tych wydarzeń znalazły się na łamach prasy, w materiałach telewizyjnych i na stronach internetowych. Odzew wśród mieszkańców Knurowa i okolic upewnił Organizatorów w przekonaniu, że ludzie lubią i chcą pomagać, przy okazji miło spędzając czas. Połączenie kibicowania i pomagania sprawia, że uczestnicy imprez, czują, że mają realny wpływ na los drugiego człowieka. Rywalizacja wzmacnia poczucie wspólnoty, bo choć drużyny walczą na boisku, łączy je wspólny cel – pomoc drugiemu człowiekowi.