W niedzielę 5 maja odbył się Bieg Konstytucji. Wyścig na dystansie 10 kilometrów, który kontynuuje tradycje Międzynarodowego Biegu Ulicznego, rozpoczął już 4. edycję Biegowego Grand Prix Knurowa.

Niełatwą trasę w wysokiej temperaturze najszybciej pokonał faworyt Marcin Grzegorzyca, wyprzedzając Przemysława Denickiego i Łukasza Furmanka, natomiast wśród kobiet najszybsza była Dorota Redzik z Piekar Śląskich, która wyprzedziła dwie knurowianki: Karoliną Janowską i Elżbietę Lewicką. Ogółem na starcie niedzielnego biegu stanęło 191 zawodników.

Uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się w szczygłowickiej hali przewodniczyli prezydent Tomasz Rzepa, zastępca prezydenta Piotr Surówka, posłanka na Sejm RP Krystyna Szumilas oraz dyrektor MOSiR Krzysztof Stolarek. Nagrody otrzymały pierwsze trójki w kategorii OPEN, a także trzy najlepsze osoby z 11 kategorii wiekowych (5 wśród kobiet i 6 wśród mężczyzn) i dwie zawodniczki z kategorii wózkowicze.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji składa podziękowania z pomoc w zabezpieczeniu trasy biegu funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach i komisariatu w Knurowie, Straży Miejskiej w Knurowie, Ochotniczym Strażom Pożarnym ze Szczygłowic i Wilczy, a także Sławomirowi Tokarzowi i klasom mundurowym oraz ratownictwa medycznego z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie.

Przypomnijmy, że w cykl Biegowego Grand Prix Knurowa, które odbywa się po raz 4., wchodzą jeszcze Bieg Przełajowy, który odbędzie się 8 września oraz Knurowski Bieg Niepodległości. Ten w dniu 11 listopada odbędzie się już po raz 6.

Wyniki Biegu Konstytucji 5.05.2024r.

OPEN

OPEN Kobiet i Mężczyzn

Kategorie wiekowe

Klasyfikacja drużynowa

Wózkowicze