We wczorajszej 6. serii spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu doszło do niespodzianki. Liderujący Vibovit spotkał się z debiutującymi w lidze Niepokornymi Orzesze i już początek meczu wskazywał, że nie będzie to dla niego łatwa przeprawa. Ekipa z Orzesza wyszła na prowadzenie w 20 sekundzie meczu i choć Vibovit wyrównał po kilku minutach, to potem Niepokorni jeszcze dwukrotnie umieścili piłkę w bramce Adama Dziuby i na przerwę zeszli prowadząc 3:1. Po zmianie stron Vibovit szybko zdobył kontaktowego gola, a potem wyrównał i wydawało się, że lider strzeli kolejne bramki i pewnie wygra, tymczasem do końca meczu nie padł już żaden gol. A sytuacji ku temu było co niemiara. Więcej ich miał Vibovit, ale i Niepokorni mogli zgarnąć całą pulę, jednak ich strzał do na wpół pustej bramki trafił w słupek.

Potknięcie Vibovitu wykorzystali Tritech i Bud-Expert. Pierwsi pokonali łatwo Energy Process, ale  utratę 4 goli powinni przynajmniej przemyśleć, drudzy zaś wygrali z Nankatsu, a przy stanie 6:2 próbowali gry w przewadze. Skończyło się to dla nich niedobrze, bo dwoma golami do pustej bramki autorstwa Pawła Przesdzinga. W czwartym wczorajszym meczu Junus długo toczył wyrównany mecz z PromiLove przegrywając 2:4 do przedostatniej minuty meczu. Niestety w ostatnich 60 sekundach drużyna spod znaku kebaba straciła niepotrzebnie 3 gole, przez co wynik meczu nie oddaje do końca tego, co się działo na parkiecie.

Następne mecze wyjątkowo w poświąteczny czwartek 28 grudnia. Zagrają: Energy Process – PromiLove (19:15), Niepokorni Orzesze – Nankatsu (20:00), Vibovit – Tritech Farma Podkarpacka (20:45) i Best Team – Bud-Expert TKKF (21:30). Pauzuje Junus Team.