Prezentujemy aktualny postęp i zaawansowanie prac, które wykonywane są w ramach zadania polegającego na termomodernizacji budynku zaplecza szatniowego Stadionu Miejskiego.

Na prowadzonej inwestycji zakończono wszystkie prace rozbiórkowe i demontażowe. Aktualnie Wykonawca prowadzi roboty związane z ociepleniem elewacji przedniej i tylnej, ociepleniem dachu, przemurowaniem kominów wentylacyjnych oraz zamurowaniem otworu po starych drzwiach balkonowych na 1 piętrze wraz z montażem okna. Trwają również przygotowawcze prace elektryczne oraz budowlane przy naprawie schodów wejściowych i tarasu oraz budowie nowych schodów bocznych.

Przypominamy, że Gmina Knurów skutecznie aplikowała i otrzymała na realizację tej inwestycji dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych GZM. Projekt pn. „Termomodernizacja budynku zaplecza szatniowego stadionu przy ul. Dworcowej 28 w Knurowie”  realizowany jest przy pomocy dotacji celowej z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Program działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2023 r. Koszt prowadzonej inwestycji wynosi ponad 900 000 zł.