Wczoraj wieczorem rozegrano piątą serię spotkań Knurowskiej Ligi Orlika. Największą uwagę przyciągał pojedynek dwóch niepokonanych drużyn: Tritechu i Best Teamu. Obrońcy mistrzowskiego tytułu lepiej rozpoczęli mecz i do przerwy prowadzili już 3:1. Druga połowa należała jednak do Best Teamu. Podopieczni Tomasza Nowosielskiego przejęli inicjatywę i doprowadzili do wyrównania, a w końcówce mieli jeszcze kilka okazji na wygranie meczu, ale dobrze w bramce Tritechu spisywał się Karol Istel i ostatecznie w meczu na szczycie nastąpił podział punktów.

Obu faworytów przedziela w tabeli Bud-Expert TKKF, który wygrał pewnie z Ballers. W meczach drużyn zainteresowanych awansem do grupy mistrzowskiej punkty bez gry zgarnął Rawimex, 4 „oczka” w dwumeczu z Nankatsu i Junusem wywalczyła ekipa z Bargłówki, ważne trzy punkty zarobiło PromiLove, a tylko o jeden punkt wzbogaciło się Nankatsu.

Na zdjęciu drużyna Nankatsu

W poniedziałek 10 lipca kolejne mecze. Zagrają wówczas: Rawimex – PromiLove (19:30), FC BBC – Ballers (19:30), Nankatsu – Bud-Expert TKKF (20:10), Best Team – Dymano – Bargłówka (20:10), Junus Team – Tritech Farma Podkarpacka (20:50) i Ballers – PromiLove (20:50).

Wyniki 5. kolejki z dnia 3.07.2023 r.

Dymano Bargłówka – Junus Team 5:1 (1:1) B. Dusza 2, M. Fudali, B. Mazurczak, P. Marek –  M. Sykała

Nankatsu – PromiLove 0:2 (0:2) S. Żak, K. Cieślik

Rawimex – FC BBC 5:0 walkower

Dymano Bargłówka – Nankatsu 3:3 (1:1) S. Filuś 2, B. Dusza – A. Jędrasik, P. Kowal, D. Cupryś

Bud-Expert TKKF – Ballers 8:0  (3:0) P. Ziaja 4, M. Bociański, K. Przydatek, M. Cybulski, B. Bednarz

Tritech Farma Podkarpacka –Best Team 3:3 (3:1) Suchanek 2, G. Górka – W. Skała 2, P. Sadło