Wczoraj w szczygłowickiej hali MOSiR rozegrany został turniej finałowy na szczeblu wojewódzkim Pucharu Polski w futsalu. Wzięły w nim udział 4 zespoły, a rolę gospodarza pełnił MTS Knurów. Knurowianie w swoim pierwszym meczu mieli okazję zrewanżować się ekipie GSM Nasz Dom Ruda Śląska za porażkę z turnieju eliminacyjnego, który odbywał się również w hali MOSiR w dniu 11 listopada. Goście z Rudy Śląskiej jednak i tym razem okazali się lepsi i zwyciężyli 5:2. W drugim meczu MTS po zaciętej walce uległ Nexx Goczałkowice 3:4 i musiał się zadowolić walką o 3. miejsce w turnieju przeciwko drużynie Piwkarzyki Tychy Futsal Club. Tym razem MTS okazał się lepszy po wygranej 4:3 zajął ostatecznie 3. miejsce. W meczu o zwycięstwo w turnieju GSM Nasz Dom Ruda Śląska po kapitalnej grze pokonał Nexx Goczałkowice 7:1 i w nagrodę zagra na szczeblu centralnym rozgrywek Pucharu Polski.

Poza nagrodami zespołowymi wręczono też indywidualne: dla najlepszego strzelca, bramkarza i zawodnika turnieju. Najlepszym snajperem został Wojciech Dragon (Nexx Goczałkowice), najlepszym bramkarzem Adam Dziuba (MTS Knurów), a najlepszym zawodnikiem Mirosław Miozga (Nasz Dom Ruda Ślaska).

Organizatorami turnieju były MTS Knurów i MOSiR Knurów.

Wyniki turnieju:

MTS Knurów – Nasz Dom Ruda Śląska 2:5 bramki dla MTS: M. Reguła, P. Ziaja

Nexx Goczałkowice – Piwkarzyki Tychy 8:3

MTS Knurów – Nexx Goczałkowice 3:4 bramki dla MTS: M. Reguła 2, P. Ziaja

Nasz Dom Ruda Śląska – Piwkarzyki Tychy 6:2

MTS Knurów – Piwkarzyki Tychy 4:3 bramki dla MTS: M. Stopa. M. Reguła, M. Cybulski, P. Ziaja

Nasz Dom Ruda Śląska – Nexx Goczałkowice 7:1

MTS Knurów wystąpił w składzie: A. Dziuba, D. Flis, P. Ziaja. M. Reguła, M. Cybulski, R. Adamkowski, D. Kraska, M. Stopa.

Link do fotorelacji tutaj