Nasza niedawna analiza szans na grę w grupie mistrzowskiej nie okazała się jedynie teoretycznymi rozważaniami. Wręcz przeciwnie, drużyna PromiLove potraktowała ją bardzo poważnie i postanowiła wykorzystać już pierwszą nadarzającą się okazję, by zapewnić sobie grę w grupie 1-5. I nie przeszkodziło jej to, że jej rywalem był aktualny mistrz, Tritech Farma Podkarpacka. W pierwszych 15 minutach gry ekipie PromiLove wychodziło dosłownie wszystko, czego efektem było prowadzenie aż 5:1! Fatalne dwie minuty przed przerwą spowodowały jednak, że Tritech zniwelował stratę do jednego gola i było już tylko 5:4. Po zmianie stron oba zespoły strzeliły najpierw po jednym golu, a potem nastąpił koncert gry PromiLove, które odniosło efektowne zwycięstwo 10:6. Dało mu ono nie tylko awans do grupy mistrzowskiej, ale zapewnia na półmetku 4. miejsce. Bezradny mistrz z kolei za tydzień zmierzy się z Niepokornymi w meczu „o życie”. Wygrany z tego meczu zostanie piątym zespołem, który zagra o medale.

W pozostałych meczach pewne wygrane odniosły Vibovit i Bud-Expert TKKF pokonując odpowiednio Junus i Niepokornych. Junus tylko do przerwy dotrzymywał kroku liderowi przegrywając 1:3, Niepokorni zaś w dość okrojonym składzie nie byli w stanie przeciwstawić się zespołowi Marcina Polywki. Już pojutrze zwycięzcy tych dwóch meczów zagrają ze sobą o pozycję lidera po I rundzie.

W ostatnim dzisiejszym meczu Best Team wygrał z grającymi w piątkę „Energetykami” i wiadomo już, że pierwszą rundę skończy na miejscu trzecim.