Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie informuje, że z powodu utrzymujących się od kilkunastu dni niekorzystnych warunków atmosferycznych i dodatnich temperatur sezon na lodowisku zostaje zamknięty. Dalsze funkcjonowanie obiektu i utrzymywanie tafli generuje bardzo wysokie koszty i jest nieekonomiczne. Rekordowe jak na obecną porę roku temperatury spowodowały, że wyprodukowana na początku grudnia tafla od 1 stycznia nie nadawała się już do jazdy. Pomimo podjętych w nocy w dniach 3 i 4 stycznia prób produkcji lodu, efekty były znikome. Opady deszczu i wysoka, dodatnia temperatura w dalszym ciągu degradowały taflę a warstwa lodu zmniejszała się z dnia na dzień.

Ta przykra dla nas decyzja została podjęta po wnikliwej analizie sytuacji. Na chwilę obecną prognozy w dalszym ciągu są złe i nie ma możliwości, aby po raz kolejny podjąć próbę wyprodukowania nowej – minimum 10-centymetrowej – warstwy lodu, która pozwalałaby na bezpieczną jazdę i utrzymanie lodu przez dłuższy czas w przyzwoitym stanie. Każdy kolejny dzień pracy schładzacza instalacji tafli, który w ostatnim czasie pracował na maksymalnych obrotach, generuje znaczne zużycie prądu i bardzo wysokie koszty. Pragniemy dodać, że są one bardzo wysokie pomimo tego, że lodowisko montowane i utrzymywane jest tylko i wyłącznie dzięki pracy pracowników naszego Ośrodka i nie jest zlecane żadnej firmie zewnętrznej.

Aby rozwiać wątpliwości, chcemy także poinformować, że nawet w przypadku, gdyby temperatura otoczenia spadła do wartości minusowych przez 2-3 dni, będzie to niewystarczające i ze względów ekonomicznych nie będziemy podejmować kolejnych prób zamrożenia lodowiska. Aby wyprodukować 10-centymetrową taflę pozwalającą na bezpieczne korzystanie i wjazd rolby na lód, potrzebna jest stabilna pogoda, bez opadów deszczu, przez co najmniej 7 do 10 dni, a instalacja chłodnicza lodowiska musi być wówczas wymrożona do temp od -7 do -10 st. C.

Naszych klientów prosimy o zrozumienie tej trudnej decyzji. Ponadto informujemy, że wszystkie zakupione w obecnym sezonie karnety zachowują swoją ważność do zakończenia następnego sezonu. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pomimo kapryśnej pogody odwiedzili nasze lodowisku w grudniu, a było to aż 2884 klientów. Do zobaczenia w kolejnym, miejmy nadzieję, dużo lepszym, sezonie!

Poniżej galeria zdjęć obrazujących stan tafli lodu.