Dzisiaj zakończył się kolejny, 12. sezon funkcjonowania naszego lodowiska. Mimo kapryśnej i niezbyt zimowej aury oraz ,,covidowej” rzeczywistości nasi pracownicy dołożyli wszelki starań aby można było korzystać z naszego obiektu, dzięki czemu mogliśmy utrzymywać taflę w użytku aż do końca ferii zimowych.  Korzystając z okazji chcemy podziękować za każde miłe słowo oraz pozytywne reakcje, które płynęły do nas przez ostatnie 3 miesiące.

Przedstawiamy, krótkie podsumowanie sezonu 2021/2022 w liczbach:

– lodowisko uruchomiliśmy po raz pierwszy w grudniu 2009 r., a w obecnym sezonie było czynne od 4 grudnia 2021 do 27 lutego 2022 r. tj. przez 85 dni, co stanowi 2 miesiące i 23 dni,

– w instalacji chłodniczej płynęło nieprzerwanie ok. 3200 l czynnika chłodniczego czyli glikolu chłodzącego taflę lodowiska do temperatury od -10 do -4 st. C,

– nasza rolba do przygotowania tafli zużyła 39 butli z gazem,

– w wypożyczalni dostępnych było 185 par łyżew,

– odwiedziło nas rekordowe 16 958 klientów ( średnio 200 klientów dziennie)

– 10 383 razy wypożyczono łyżwy,

– zakupiono 399 karnetów,

– 1942 razy wypożyczono nasze chodziki/jeździki,

– zużyte zostały 4 kamienie szlifierskie do maszyny do ostrzenia łyżew,

Przy obsłudze, funkcjonowaniu oraz utrzymaniu tafli lodowiska pracowało 9 konserwatorów, 7 kasjerek i 4 Panie dbające o czystość. Oprócz zadań na lodowisku pracownicy MOSiR dbają równocześnie o inne obiekty MOSiR w sąsiedztwie tj. hala sportowa, kompleks boisk z zapleczem szatniowym. Dziękujemy naszym pracownikom za zaangażowanie i wysiłek włożony w pracę na rzecz utrzymania obiektów na dobrym poziomie.

Dziękujemy również wszystkim klientom za skorzystanie z lodowiska w tym sezonie oraz za wszystkie opinie dotyczące jego działalności. Motywują nas one do nowych działań i realizacji pomysłów. Od wielu lat dążymy do tego, aby poziom naszej miejskiej bazy rekreacyjno-sportowej był niezmiennie wysoki.

Teraz przed nami okres wzmożonej pracy: rozmrożenie tafli, składanie wyposażenia i band, demontaż instalacji chłodzącej i warstwy izolacji oraz zabezpieczenie i konserwacja sprzętu, aby w kolejnym sezonie mógł znowu służyć mieszkańcom Knurowa i gościom spoza naszego miasta.

Już teraz zapraszamy Was na początku grudnia. Do zobaczenia!