Wczoraj w rozgrywkach Knurowskiej Ligi Futsalu doszło do bezpośrednich meczów pomiędzy czterema drużynami aspirującymi do miejsc na podium. W pierwszym z nich Best Team pomimo dość okrojonego składu stoczył wyrównany pojedynek z Vibovitem, a remis 1:1 utrzymywał się aż do 30 minuty meczu, kiedy Łukasz Pilc wykorzystał złe ustawienie muru przeciwników i strzałem z rzutu wolnego dał prowadzenie Vibovitowi. Best Team do końca meczu walczył o wyrównanie, ale to rywal zadał w ostatniej minucie decydujący cios. Po wygranej Vibovit objął prowadzenie w tabeli, a dla Best Teamu była to pierwsza porażka w tym sezonie.

W drugim meczu czołowych zespołów Bud-Expert TKKF i Tritech Farma Podkarpacka stworzyły emocjonujące widowisko okraszone 9 golami. Zaczęło się od prowadzenia tych pierwszych, ale później na prowadzenie 2:1 wyszedł Tritech. W drugiej połowie to Bud-Expert objął prowadzenie 3:2, potem znów Tritech prowadził 4:3. Na 4 minuty przed końcem znów był remis, a mecz rozstrzygnął celnym strzałem z przedłużonego rzutu karnego Grzegorz Górka.

Mamy nadzieję, że wczorajsze dwa mecze na szczycie są tylko przedsmakiem emocji, które  czekają nas w  rundzie rewanżowej po podziale tabeli na dwie grupy.

W dwóch pozostałych wczorajszych spotkaniach wygrane odniosły drużyny Niepokornych i PromiLove i to spośród tych dwóch zespołów wyłoni się prawdopodobnie piąta ekipa do grupy mistrzowskiej.

Następna kolejka w poniedziałek 18 grudnia. Zagrają: Energy Process – Tritech Farma Podkarpacka (19:15), Vibovit – Niepokorni Orzesze (20:00), PromiLove – Junus Team (20:45) i Bud-Expert TKKF – Nankatsu (21:30). Pauzuje Best Team.