Wczoraj wieczorem rozegrana została już trzecia seria spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu. Triumfowali faworyci, ale jeden z nich był o krok od starty punktów.

W pierwszym spotkaniu Energy Process, podobnie jak tydzień wcześniej w meczu z Bud-Expert TKKF-em, rozpoczął od strzelenia dwóch goli, potem jednak do głosu doszli debiutujący w rozgrywkach Niepokorni Orzesze, którzy przed przerwą wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Po zmianie stron nowicjusze strzelili czwartego gola, a potem długo utrzymywał się wynik 4:2 i gdyby „Energetycy” wykazali więcej skuteczności, końcówka mogłaby być emocjonująca. Tak się nie stało, bo ostatecznie Niepokorni strzelili w ostatnich minutach trzy gole odnosząc swoje pierwsze historyczne zwycięstwo w KLF.

W drugim spotkaniu faworyzowany Bud-Expert długo nie mógł sforsować obrony Junusa. Ustawieni na własnej połowie piłkarze spod znaku kebaba dobrze ze sobą współpracowali, a ich bramkarz Rafał Łakomski miał swój dzień. Do przerwy więc na tablicy widniał rzadko spotykany wynik 0:0. Po zmianie stron zamiast oczekiwanego rozwiązania worka z bramkami dla Bud-Expertu, na prowadzenie wyszedł Junus po mocnym strzale Michała Sykały. Gdy dwie minuty później Wiktor Kołodziej wykończył kontrę Junusa, było 2:0 i zapowiadało się na sensację. Piłkarzom Marcina Polywki jeszcze kilka minut zajęło dojście do siebie i wreszcie w 28. minucie Robert Pieczur znalazł sposób na Rafała Łakomskiego. Mimo kontaktowego gola faworytom nadal szło jak po grudzie i dopiero sześć minut później Damian Tarka strzałem  z ostrego kąta zdobył wyrównanie. Rozstrzygnięcie padło na 2 minuty przed końcem gry. Paweł Sawicki mocnym płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali i Bud-Expert TKKF mógł się cieszyć z trzeciej wygranej i awansu na pozycję lidera KLF. Junus z kolei przegrał po raz trzeci i po raz trzeci różnicą jednego gola, ale był to jego najlepszy mecz od wielu miesięcy.

W trzecim spotkaniu wieczoru Best Team dość szybko objął prowadzenie 3:0 w meczu z PromiLove, ale i tak nie oznaczało to , że jest po meczu. Ekipa z Czuchowa łatwo się nie poddaje i do końca walczyła o jak najlepszy rezultat kilkakrotnie odgryzając się trzeciemu zespołowi poprzedniego sezonu. Ciekawostką tego meczu jest klasyczny hat-trick Krzysztofa Grzegorza (Best Team). Jego trzy gole w 27. 28. i 29. minucie meczu padły po niemal identycznych mocnych strzałach z dystansu, po których piłka odbijała się od słupka i wpadała do bramki.

Na zakończenie wczorajszej kolejki zagrał obrońca tytułu Tritech Farma Podkarpacka z ekipą Nankatsu. Jak przystało na mistrza, już do przerwy zapewnił on sobie prowadzenie 7:0. Po zmianie stron jednak Nankatsu znalazło sposób na strzelca pięciu goli Mateusza Żylskiego i drugie 20 minut zakończyło wynikiem 1:1.

Kolejne mecze w poniedziałek 4 grudnia. Zestaw par wygląda następująco: Vibovit – Energy Process (19:15), Niepokorni Orzesze – PromiLove (20:00), Nankatsu – Best Team (20:45), Junus Team – Tritech Farma Podkarpacka (21:30). Pauzuje Bud-Expert TKKF.

 

Wyniki 3. kolejki z dnia 20.11.2023

 

Energy Process – Niepokorni Orzesze 2:7 (2:3)

Marek Duda, R. Tyc – K. Lepich 2, Ł. Szatny 2, J. Bar, B. Smyła, T. Leszczyński

żółta kartka: B. Smyła (Niepokorni Orzesze)

Energy Process: W. Pleczkowski, R. Tyc, M. Kozak, S. Lipski, Marek Duda, Ł. Urbańczyk, M. Mika, A. Momot, A. Pieczka, K. Zaczkowski

Niepokorni Orzesze: S. Cembrzyński, P. Golba, Ł. Szatny, J. Bar, K. Lepich, B. Smyła, K. Korzeniowski, K. Ziemiecki, T. Leszczyński

 

Bud-Expert TKKF – Junus Team 3:2 (0:0)

R. Pieczur, D. Tarka, P. Sawicki – M. Sykała, W. Kołodziej

żółta kartka: P. Ignasiak (Bud-Expert TKKF)

Bud-Expert TKKF: S. Pawlik, P. Ignasiak, M. Bociański, R. Pieczur, K. Winiarczyk, D. Tarka, P. Sawicki, M. Sienkiewicz

Junus Team: R. Łakomski, D. Sobański, M. Sykała, F. Szydło, K. Leśniak, M. Bednarski, W. Kołodziej

 

Best Team – PromiLove 8:4 (3:1)

W. Skała 4, K. Grzegorz 3, Ł. Górczyk – S. Kowalski 2, W. Barnik, samobójcza

żółte kartki: S. Bartyzel, A. Koczot (PromiLove)

Best Team: D. Szwagrzyk, R. Nowosielski, M. Nowosielski, Ł. Górczyk, K. Grzegorz, W. Lipko, D. Krawczyk, J. Szymajda, W. Skała

PromiLove: P. Włodarczyk, W. Papiernik, A. Koczot, M. Błaut, S. Bartyzel, S. Żak, K. Cieślik, W. Barnik, S. Kowalski

 

Tritech Farma Podkarpacka – Nankatsu 8:1 (7:0)

M. Żylski 5, S. Napierała 2, G. Górka – P. Przesdzing

Tritech Futsal Team: K. Istel, K. Górka,  S. Napierała, D. Flis, M. Kocur, M. Bociek, G. Suchanek, M. Żylski, G. Górka

Nankatsu: A. Krok, K. Paczkowski, A. Zygmunt, P. Przesdzing, D. Lewandowski, A. Zawadzki, M. Cupryś, M. Czub, B. Sikora, P. Kowal, M. Dyka, A. Zakrzewski, M. Osmański

 

 

TABELA

 

M P B Z R P
1. Bud-Expert TKKF 3 9 24-7 3 0 0
2. Best Team 3 9 19-12 3 0 0
3. Vibovit 2 6 25-3 2 0 0
4. Tritech Farma Podkarpacka 2 3 12-6 1 0 1
5. Niepokorni Orzesze 2 3 11-8 1 0 1
6. Energy Process 3 3 7-22 1 0 2
7. Nankatsu 3 3 6-23 1 0 2
8. Junus Team 3 0 6-9 0 0 3
9. PromiLove 3 0 8-28 0 0 3

 

   

STRZELCY

 

1. Łukasz Spórna Vibovit 9
2. Damian Tarka Bud-Expert TKKF 7
3. Robert Pieczur Bud-Expert TKKF 5
Mateusz Żylski Tritech Farma Podkarpacka 5
Wiktor Skała Best Team 5
Krzysztof Grzegorz Best Team 5
7. Łukasz Pilc Vibovit 4
Marcin Rozumek Vibovit 4
Grzegorz Przybyła Best Team 4
Krzysztof Lepich Niepokorni Orzesze 4

 

 

FAIR PLAY

 

pkt
1. Best Team 0
2. Vibovit 0
3. Tritech Farma Podkarpacka 0
4. Bud-Expert TKKF 3
5. Niepokorni Orzesze 3
6. Energy Process 3
7. Nankatsu 3
8. Junus Team 3
9. PromiLove 6