W ostatniej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu wszystkie drużyny grały już tylko o prestiż, bowiem żadna z nich nie mogła już zmienić swojej pozycji w tabeli. Mimo to było o co grać, bo dobrze jest zakończyć ligę wygraną.

Z tego założenia  pierwsza wyszła drużyna Tritechu, która wysoko ograła Energy Process od dłuższego czasu borykający się z kłopotami kadrowymi. „Energetycy” po raz kolejny stawili się w 5-osobowym składzie i nie mieli wiele do powiedzenia w meczu z ustępującym mistrzem, ale trzeba ich pochwalić za to, że pomimo braku zawodników nie oddali walkowerem ani jednego meczu. Statystyczną ciekawostką tego meczu jest strzelenie 300. gola w lidze przez Dariusza Flisa. 54-latek pracował na to 33 lata.

W drugim wczorajszym spotkaniu grupy 6-9 Junus Team spotkał się z Nankatsu. Choć do przerwy padła tylko jedna bramka, to po zmianie stron już 11, z czego większość dla tych pierwszych. Trzecie zwycięstwo w sezonie po okresie długiej posuchy bez zwycięstw to miły akcent na zakończenie ligi dla drużyny spod znaku kebaba.

Bez wygranej w grupie mistrzowskiej zakończyli ligę Niepokorni przegrywając z Best Teamem. Zespół z Orzesza po sensacyjnym awansie do najlepszej piątki nie był jedynie tłem dla pozostałych, bo dwa spotkania zremisował  i pokazał spory potencjał. Co do Best Teamu, to powtórzył on wynik z poprzedniego sezonu zajmując trzecie miejsce i należy to uznać za sukces biorąc pod uwagę ostatnie kłopoty kadrowe.

Również w przetrzebionych składach wyszły do ostatniego meczu sezonu 2023-24 drużyny Vibovitu i Bud-Expertu. Gorzej pod tym względem wyglądali ci drudzy, na dodatek już  w pierwszej minucie meczu stracili Roberta Pieczura po jego nierozważnym faulu na Łukaszu Spórnie i odtąd musieli sobie radzić bez zmian. Mimo to po pięknym strzale Bartłomieja Bednarza objęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Po przerwie w ciągu minuty Łukasz Pilc wyprowadził Vibovit na prowadzenie, ale Bud-Expert odgryzł się zespołową akcją zakończoną trafieniem Pawła Sawickiego. W końcówce obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę i miały wiele okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale na przeszkodzi stali dobrze dysponowani bramkarze: Krzysztof Szymanik i Adam Dziuba w Vibovicie oraz Paweł Ignasiak w TKKF-ie. W ten sposób świeżo upieczony mistrz podzielił się punktami ze świeżo upieczonym wicemistrzem, by po chwili świętować swój 12. tytuł mistrzowski.

W najbliższy poniedziałek oficjalne zakończenie rozgrywek połączone z tradycyjnym turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa. Początek wydarzenia o godz. 18:30.