Wczoraj wieczorem już po raz 34. rozpoczęły się rozgrywki Knurowskiej Ligi Futsalu. Już w 1. kolejce los skojarzył ze sobą pierwszą i trzecią drużynę poprzedniego sezonu, czyli Tritech i Best Team. Spotkanie to zgodnie z oczekiwaniami dostarczyło wiele emocji i stało na dobrym poziomie, a w drugiej połowie nastroje zmieniały się o 180 stopni. Znacznie lepiej rozpoczęli mecz piłkarze Tomasza Nowosielskiego, którzy wygrali pierwsze 20 minut 2:0. Po zmianie stron Tritech zdobył gola kontaktowego z rzutu karnego, ale już po chwili Best Team po składnej akcji wykończonej przez Grzegorza Przybyłę prowadził 3:1. I właśnie wtedy nastąpił zwrot akcji. W ciągu zaledwie trzech minut dwa gole Pawła Ziai i jeden Marka Kocura dały Tritechowi prowadzenie 4:3. Myliłby się jednak ten, kto uważał, że mecz się rozstrzygnął. Best Team jeszcze raz poderwał się do walki i wkrótce wyrównał, a na 67 sekund przed końcem meczu Mateusz Adamczyk dał Best Teamowi wygraną 5:4. Warto tu przypomnieć, że ubiegły sezon Tritech zakończył bez porażki, a wczorajsza przegrana jest pierwszą od 4 kwietnia 2022 roku, kiedy to obecni mistrzowie przegrali 2:3 z Vibovitem.

W pozostałych spotkaniach Energy Process po zaciętym meczu w iście piłkarskich rozmiarach wygrał z Junusem, Bud-Expert TKKF pewnie pokonał PromiLove, a Vibovit wysoko zwyciężył Nankatsu zostając pierwszym liderem.

Spotkania drugiej kolejki już w poniedziałek 13 listopada. Zagrają wówczas: Bud-Expert TKKF – Energy Process (19:15), PromiLove – Vibovit (20:00), Best Team – Niepokorni Orzesze (20:45) i  Nankatsu – Junus Team (21:30).