Grupa Mistrzowska

Jak wiemy, zagra w niej 5 zespołów, a do zakończenia I rundy pozostają dwie kolejki, przy czym dwa zespoły: Nankatsu i PromiLove będą jeszcze pauzować. W rywalizacji o miejsca w tym elitarnym gronie pozostaje 6 zespołów. Kto jest już pewien gry o mistrzostwo? Są to dwa zespoły:

Vibovit (16 pkt). O ile obecnego lidera mogą jeszcze wyprzedzić Bud-Expert TKKF, Tritech i Best Team, to nie zrobi tego już PromiLove (12 pkt), mające do rozegrania jeden mecz. Niewielkie szanse na wyprzedzenie Vibovitu mają Niepokorni (10 pkt), ale musieliby odrobić dużą różnicę bramek (Vibovit +31, Niepokorni +15). Ponadto wygrana Niepokornych z Tritechem spowodowałaby, że to Tritech nie będzie miał już szans na wyprzedzenie Vibovitu, przez co Vibovit na zakończenie rundy zajmie w najgorszym wypadku 4. miejsce. Warto jeszcze dodać, że jeżeli Vibovit wygra w sobotę z Junusem, to zapewni sobie na półmetku co najmniej drugie miejsce.

Bud-Expert TKKF (15 pkt). Drużyna Marcina Polywki również ma już zapewnioną grę o mistrza. Bud-Expert może wprawdzie zostać wyprzedzony w tabeli zarówno przez Tritech, jak i Best Team i Niepokornych, jednak nie ma możliwości, aby wyprzedziły go wszystkie te trzy zespoły. Ponadto w żadnym układzie „małych tabelek” pomiędzy trzema (wariant 1: Bud-Expert-Tritech-PromiLove i wariant 2: Bud-Expert – Best Team – PromiLove) lub czterema drużynami (Bud-Expert, Tritech, Best Team, PromiLove) nie zajmie miejsca gorszego od ekipy z Czuchowa.

Jak wyglądają szanse pozostałych drużyn ?

Tritech (12 pkt) czekają dwa mecze z drużynami aspirującymi do czołowej „5” – PromiLove i Niepokornymi. Aby zagrać w grupie mistrzowskiej aktualni mistrzowie muszą:

– pokonać PromiLove lub

– pokonać Niepokornych lub

– zremisować obydwa mecze.

W przypadku remisu z PromiLove i porażki z Niepokornymi sprawa się komplikuje, a wariantów jest kilka włącznie z brakiem Tritechu w grupie mistrzowskiej (w „małej tabelce” trzech zespołów Tritech-PromiLove-Niepokorni, a także w wariancie 4 zespołów po 13 pkt: Tritech-Best Team-PromiLove-Niepokorni).

Best Team (12 pkt) ma do rozegrania dwa mecze: z Energy Process i Junusem. Aby zagrać w grupie mistrzowskiej zespół Nowosielskich musi:

– zdobyć w tych meczach 1 punkt

Komfortowa sytuacja Best Teamu wynika z korzystnego bilansu spotkań z konkurującymi zespołami (wygrane z Tritechem, PromiLove i Niepokornymi).

PromiLove (12 pkt) może awansować do rozgrywki o „złoto”, jeśli:

– pokona Tritech lub

– zremisuje z Tritechem, a Niepokorni nie wygrają ani z Bud-Expertem, ani z Tritechem lub

– zremisuje z Tritechem, a Best Team przegra swoje obydwa mecze lub

– zremisuje z Tritechem, Best Team zdobędzie w dwóch meczach tylko 1 punkt, a Niepokorni przegrają z Bud-Expert TKKF lub

– przegra z Tritechem, ale Niepokorni nie wygrają, ani Tritechem ani z Bud-Expert TKKF-em.

Niepokorni (10 pkt) teoretycznie są w najtrudniejszej sytuacji, ale i oni wszystko mają w swoich rękach, a raczej w nogach. Beniaminek zagra w grupie 1-5 jeśli:

– zdobędzie w meczach z Bud-Expert TKKF i Tritechem co najmniej 4 punkty

W pozostałych przypadkach pojawiają się inne warunki i Niepokorni awansują, jeśli:

– wygrają jeden z dwóch swoich meczów, a PromiLove przegra z Tritechem lub

– wygrają jeden z dwóch swoich meczów, a Best Team przegra obydwa swoje mecze lub

– wygrają z Tritechem, a Tritech nie wygra z PromiLove.

Vibovit pozostał jedyną niepokonaną drużyną w bieżących rozgrywkach.

Grupa 6-9

W tej grupie pewne gry są już drużyny:

  1. Nankatsu (3 pkt)
  2. Energy Process (3 pkt)
  3. Junus Team (0 pkt)

I pewne jest, że żadna z tych drużyn nie zajmie na zakończenie tej rundy miejsca wyższego niż 7. Dodatkowo, Junus Team, aby opuścić ostatnie miejsce w tabeli, musiałby w ostatnich dwóch meczach zdobyć minimum 4 punkty (a przy remisie w meczu Energy Process – Nankatsu, komplet 6 punktów).

Ciekawostki statystyczne

Przemysław Jędrzejczak (żółta koszulka) z 18 trafieniami na koncie jest obecnie najskuteczniejszym zawodnikiem.

– Vibovit jest jedynym zespołem bez porażki, a Junus Team jedynym bez wygranej

– oba te zespoły są w posiadaniu najdłuższych serii. Vibovit – bez porażki (17), Junus – bez zwycięstwa (29)

– dotychczas padł tylko jeden remis (Vibovit – Niepokorni 3:3)

– najwięcej bramek strzelił do tej pory Vibovit (46), a najmniej Junus Team (9)

– drużyna Vibovitu straciła też najmniej goli (15), najbardziej dziurawą obronę ma Nankatsu (57)

– najwięcej bramek padło w meczach PromiLove (79), a najmniej w meczach Junusa (43)

– najwyższe zanotowane wygrane padły różnicą 11 goli (Vibovit – Nankatsu 12:1, Vibovit – PromiLove 13:2, Bud-Expert -TKKF – Energy Process 14:3 i PromiLove – Energy Process 13:2)

– tylko w jednym meczu bramkarzowi udało się zachować czyste konto, był to Karol Istel w meczu Tritechu z Junusem (10:0)

– najwięcej bramek (17) padło w meczu Bud-Expert TKKF – Energy Process, a najmniej w spotkaniu Energy Process – Junus Team (3)

– aż 7 spotkań zakończyło się 1-bramkowym zwycięstwem którejś z drużyn

– najczęściej po (3 razy) padły rezultaty 7:2 i 6:4

– najwięcej bramek w jednym meczu strzelił Przemysław Jędrzejczak (9)

Karol Istel (Tritech Farma Podkarpacka) to jedyny bramkarz, któremu do tej pory udało się zachować czyste konto.