Wczoraj wieczorem w Hali Sportowej przy Al. Lipowej zakończyły się futsalowe rozgrywki sezonu 2021/22. Pierwszym akcentem tego wydarzenia był mecz o 3. miejsce Pucharu Prezydenta, w którym świeżo upieczony mistrz Vibovit spotkał się z zespołem PromiLove. Dość nieoczekiwanie mecz miał wyrównany przebieg, a mistrzowie wygrali 9:8. Tuż po tym meczu nastąpiła oficjalna ceremonia wręczenia nagród za udział w rozgrywkach Knurowskiej Ligi Futsalu. Przypomnijmy, że po raz 11. w historii wygrał ją Vibovit, wyprzedzając Tritech Futsal Team i MTS Gesanet. Najlepszym bramkarzem wybrano Krzysztofa Górkę, a najlepszym strzelcem został Paweł Ziaja. Puchar Fair Play przypadł Tritechowi. Przyznana została również okolicznościowa nagroda dla zawodnika Vibovitu Roberta Kasińskiego, za jego wkład w rozwój futsalu w Knurowie i zdobycie 12 mistrzowskich tytułów (11 z Vibovitem i 1 z Vibovit/IPA). W ceremonii wręczenia nagród udział wzięli Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa, Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia oraz Dyrektor MOSiR Krzysztof Stolarek.

Na zakończenie imprezy odbył się finał Pucharu Prezydenta, w którym po meczu stojącym na dobrym poziomie MTS Gesanet wygrał z broniącym pucharu Tritechem 6:2. Tym samym MTS Gesanet po raz drugi w swojej historii zdobył to trofeum. Po raz pierwszy udało się to drużynie Dariusza Flisa w 2013 roku (jako Team Stalmet). Dwie nagrody indywidualne przypadły Łukaszowi Spórnie (najlepszy strzelec z 7 golami) oraz Kamilowi Sobierajowi (najlepszy bramkarz).

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, a pozostałym uczestnikom rozgrywek dziękujemy za wytrwałość w 5-miesięcznych zmaganiach.

 

Mecze półfinałowe Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w futsalu 25.04.2022 r.

 mecz o 3. miejsce:

Vibovit – PromiLove 9:8 (4:4)

J. Stępień 3, Ł. Spórna 3, Ł. Pilc 2, M. Rozumek – K. Radyszuk 5, S. Żak 2, M. Błaut

Vibovit: M. Furgoł. K. Szymanik, R. Kasiński, M. Rozumek, M. Bagiński, J. Stępień, Ł. Pilc, Ł. Spórna, Z. Kuśmierz

PromiLove: M. Błaut, A. Koczot, S. Żak, W. Sonek, B,. Sikora, K. Radyszuk, M. Stańczyk

 

Finał: 

Tritech Futsal Team MTS Gesanet 2:6 (0:2)

G. Górka, D. Wiercioch – D. Kraska 2, P. Ziaja 2, D. Flis, A. Majorczyk

Tritech Futsal Team: K. Istel, K. Górka, M. Kocur, G. Górka, P. Orylski, M. Bociek, D. Wiercioch

MTS Gesanet: K. Sobieraj, A. Dziuba, D. Flis, D. Kraska, A. Zabłocki, A. Majorczyk, P. Ziaja

 

 

Strzelcy

1. Łukasz Spórna Vibovit 7
2. Jarosław Stępień Vibovit 5
  Kamil Radyszuk PromiLove 5
4. Szymon Kowalski PromiLove 4
Arkadiusz Majorczyk MTS Gesanet 4
  Marcin Rozumek Vibovit 4
7 Jakub Wróbel Bud-Expert TKKF 3