Wczoraj wieczorem w szczygłowickiej hali MOSiR piłkarze MTS Knurów zagrali w turnieju I rundy Pucharu Polski w futsalu.

Pierwszym spotkaniem turnieju był pojedynek GSM Nasz Dom Ruda Śląska z Futsal Club Luxbor Pyskowice. Po bardzo zaciętym meczu lepsi okazali się ci pierwsi zdobywając jedynego gola tuż przed końcem meczu. Chwilę później do boju stanęli knurowianie, a ich przeciwnikiem była drużyna niesłyszących piłkarzy MIG Piast Gliwice. Knurowianie bez większych problemów pokonali pierwszą przeszkodę wygrywając różnicą sześciu goli.

W swoim drugim meczu MTS Knurów pomimo prowadzenia 2:1 uległ doświadczonej ekipie z Rudy Śląskiej, natomiast FC Luxbor Pyskowice wysoko pokonał MIG Piast i wiadomo było, że aby wywalczyć jedno z dwóch miejsc premiowanych awansem do II rundy MTS Knurów musi pokonać zespół z Pyskowic.

Spotkanie to rozpoczęło się idealnie po myśli MTS-u, bo już w pierwszej akcji Paweł Ziaja założył „siatkę” rywalowi, a potem pokonał bramkarza, a na dodatek dwie minuty później rywale strzelili gola samobójczego i było 2:0. Tuż przed przerwą knurowianie popełnili jednak błąd i dopuścili się przewinienia w polu karnym, a rywal nie zmarnował okazji zdobywając kontaktowego gola. Po przerwie Pyskowiczanie atakowali i ich wysiłek został nagrodzony. Na piękny strzał z ostrego kąta w górny róg bramki nie mógł nic poradzić dobrze dysponowany  Adam Dziuba i był remis. Wynik ten dawał awans ekipie z Pyskowic, ale jej radość nie trwała długo. Minutę po stracie gola najwięcej sprytu w polu karnym rywala wykazał Dariusz Flis i MTS ponownie wyszedł na prowadzenie. Pomimo, że do końca meczu oba zespoły miały jeszcze wiele okazji do zdobycia gola, a goście grali końcówkę z lotnym bramkarzem, wynik nie uległ już zmianie. W ten sposób MTS Knurów zajął w turnieju drugie miejsce i awansował do II rundy rozgrywek Pucharu Polski.

Organizatorem turnieju był MTS Knurów we współpracy z MOSiR Knurów.

 

Wyniki turnieju I rundy Pucharu Polski w futsalu, Knurów, 11.11.2020.

GSM Nasz Dom Ruda Śląska – FC Luxbor Pyskowice 1:0

MTS Knurów – MIG Piast Gliwice 7:1 bramki dla MTS: P. Ziaja 4, A. Łaciok 3

GSM Nasz Dom Ruda Śląska – MTS Knurów 3:2 bramki dla MTS: P. Ziaja, D. Kraska

MIG Piast Gliwice – FC Luxbor Pyskowice 0:8

MTS Knurów – FC Luxbor Pyskowice 3:2 bramki dla MTS: P. Ziaja, samobójcza, D. Flis

GSM Nasz Dom Ruda Śląska – MIG Piast Gliwice 12:7

MTS Knurów zagrał w składzie: A. Dziuba, K. Sobieraj, D. Flis, D. Kraska, P. Ziaja, M. Stopa, A. Łaciok.

Tabela

1.

GSM Nasz Dom Ruda Śląska

9

16-9

2.

MTS Knurów

6

12-6

3.

Futsal Club Luxbor Pyskowice

3

10-4

4.

MIG Piast Gliwice

0

8-27

Galeria zdjęć z turnieju tutaj: https://mosirknurow.pl/galeria/pucharpolskiwfutsalu/