11 listopada odbyła się 3 edycja Knurowskiego Biegu Niepodległości. Tegoroczne wydarzenie było wyjątkowe ponieważ, po raz pierwszy 5-kilometrowa trasa przebiegała przez ulice naszego miasta.

W kategorii Open Kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Bańbor a za nią metę przekroczyły Elżbieta Lewicka oraz Anna Szostak. Wśród mężczyzn zwyciężył Sebastian Marcol. Podium uzupełnili Marcin Strzoda oraz Przemysław Denicki.

3.Knurowski Bieg Niepodległości był także ostatnim biegiem w ramach Biegowego Grand Prix Knurowa 2021. W całym cyklu w kategorii OPEN Kobiet najlepszą zawodniczką została Aleksandra Bańbor. Drugie miejsce zajęła Wioletta Świętochowska, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się Agnieszka Pawłuszek. W kategorii OPEN Mężczyzn po trzech ukończonych biegach pierwsze miejsce zajął Marcin Grzegorzyca, przed Przemysławem Denickim oraz Łukaszem Furmankiem.

W klasyfikacji drużynowej największą liczbę przedstawicieli w całym cyklu mogli pochwalić się odpowiednio:

Klub Biegacza Orły z Knurowa ( 57 zawodników)