Od zwycięstwa rozpoczęli rozgrywki 2. ligi Polskiej Ligi Futsalu piłkarze MTS Knurów. Wczoraj wieczorem w Hali Sportowej MOSiR Knurów przy ul. Górniczej pokonali oni drugi zespół KS Sośnica Gliwice 3:1. Knurowianie już w 2. minucie meczu wykorzystali błąd obrony rywala i objęli prowadzenie po strzale Mariusza Reguły. Kilka minut później Paweł Ziaja podwyższył na 2:0 i takim rezultatem zakończyła się I połowa meczu. Tuż przed przerwą jednak gospodarze doznali osłabienia, gdyż ich golkiper Adam Dziuba został ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym. Piłkarzom z Sośnicy nie udało się wykorzystać 2-minutowej przewagi liczebnej i dopiero w 35. minucie zdobyli ono kontaktowego gola. Ich nadzieje na remis szybko jednak zostały rozwiane przez Pawła Ziaję, który ustalił wynik meczu na 3:1.

W innym meczu śląsko-opolskiej grupy 2.ligi pomiędzy FC Pyskowice a FC 2016 Siemianowice Śląskie padł wynik remisowy 2:2. Dzisiaj Rekord II Bielsko-Biała zagra z Bongo Krapkowice. Kolejny mecz MTS zagra w niedzielę w Pyskowicach.

MTS Knurów – KS Sośnica II Gliwice 3:1 (2:0) P. Ziaja 2, M. Reguła

MTS Knurów: A. Dziuba (czk), K. Sobieraj, S. Węgrzyk, D. Kraska, D. Flis, B. Czopek, M. Reguła, P. Ziaja, A. Łaciok.