Wczoraj wieczorem rozegrana została 3. kolejka rundy finałowej rozgrywek Knurowskiej Ligi Orlika. Najciekawiej zapowiadał się pojedynek lidera z wiceliderem, czyli Rawimeksu z Tritechem. Pierwsza połowa spotkania toczyła się pod dyktando Rawimeksu, który wykazywał się skutecznością i z zimną krwią wykorzystywał błędy rywala kończąc pierwsze 15 minut prowadzeniem 3:1. Tritech po przerwie nie potrafił odnaleźć właściwego rytmu, stracił czwartego i dopiero gol Grzegorza Górki na 2:4 odmienił grę tej drużyny. Końcówka należała zdecydowanie do Tritechu, który po kolejnych dwóch golach Grzegorza Górki doprowadził do remisu i ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami. Wynik ten oznacza, że w walce o mistrzostwo pozostaje także Vibovit mający tylko 1 punkt starty do prowadzącej w tabeli dwójki liderów.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej Best Team wygrał z grającym w eksperymentalnym składzie TKKF-em 3:0. W ostatniej fazie rozgrywek, kiedy kilka drużyn boryka się z problemami kadrowymi, Best Team wystawił do gry 12 zawodników, wysyłając ostrzeżenie dla swoich kolejnych rywali: Vibovitu i Tritechu. Drużyna Tomasza Nowosielskiego po wczorajszej wygranej ma już zapewnione minimum 4. miejsce w końcowej tabeli, z kolei jej rywal – TKKF jest pewien zajęcia 5. miejsca, gdyż w ostatniej kolejce otrzyma punkty walkowerem za mecz z wycofanym Gesanetem.

W grupie drużyn walczących o miejsca 7-12 rozegrano tylko jeden mecz, gdyż Mistrzowie Va Banque i MIG Piast nie zdołali skompletować odpowiedniej liczy zawodników. W jedynym meczu tej grupy 8. miejsce wygrało z Junusem 6:3 i w poniedziałek zagra z Bad Boys, a stawką tego meczu będzie 7.lokata na koniec rozgrywek.

Wyniki z dnia 23.8.2021:

Mistrzowie Va Banque – Bad Boys 0:5 walkower Mistrzowie Va Banque nie stawili się do gry

8.miejsce – Junus Team 6:3 (2:0) M. Wrażeń 3, D. Antonowicz, D. Cudyk, D. Nowak – A. Mirowski. A. Szymacha, M. Karpiński

Gazy Szlachetne – MIG Piast Gliwice 5:0 walkower MIG Piast nie stawił się do gry

Vibovit – Gesanet 5:0 walkower Gesanet wycofał się z rozgrywek

Best Team – TKKF Bud-Expert Team 3:0 (2:0) R. Nowosielski, P. Górka, A. Stróżny

Rawimex – Tritech Futsal Team 4:4 (3:1) W. Wikar 3, A. Ucher – G. Górka 3, D. Wiercioch