Ci, którzy liczyli, że Vibovit potknie się w ostatniej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu i straci punkty z Best Teamem, srogo się zawiedli. Wprawdzie nadzieje, na takie rozstrzygnięcie pojawiły się  w 12. minucie meczu, kiedy Best Team strzelił gola na 1:2, ale potem na parkiecie Hali Sportowej przy Al. Lipowej rządzili knurowscy weterani. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Vibovitu 11:4, co oznacza, że drużyna ta wygrała rozgrywki po raz 11. Poprzednie tytuły Vibovit zdobywał w następujących latach: 2000, 2002, 2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2013, 2014 i 2017.

Drugie miejsce przypadło Tritechowi, do którego powoli przylega miano „wiecznie drugich”. Drużyna wywalczyła tytuł wicemistrzowski już po raz czwarty, a trzeci z rzędu. Wczoraj podopieczni Wojciecha Górki, znając już wynik Vibovitu, pokonali PromiLove 12:2. W tym spotkaniu rozstrzygnęła się kwestia tytułu króla strzelców rozgrywek. Walczył o to piłkarz Tritechu Grzegorz Górka, który, aby wyprzedzić prowadzącego w tabeli strzelców Pawła Ziaję (MTS Gesanet), musiał strzelić 7 goli. Po pierwszej połowie ten trudny wyczyn wydawał się jednak całkiem realny, bo Grzegorz Górka strzelił 4 z 5 goli dla swojej drużyny. Po przerwie piłkarze PromiLove przydzielili snajperowi Tritechu przysłowiowy „plaster” i zawodnik ten zdołał już tylko raz pokonać bramkarza rywali. Tym samym wspomniany Paweł Ziaja został po raz 3. najlepszym strzelcem ligi, co ciekawe, z identycznym jak przed rokiem, dorobkiem 47 goli.

W trzecim wczorajszym spotkaniu Bud-Expert TKKF pokonał nadspodziewanie łatwo Junus Team, ale wygrana nie zmieniła jego 5. pozycji w tabeli.

W dniu 25 kwietnia (poniedziałek) nastąpi oficjalne zakończenie sezonu połączone z finałami Pucharu Prezydenta Miasta Knurowa. O godz. 19:30 w meczu o 3. miejsce Vibovit zagra z Młodością Rudno, a o 20:30 w finale Tritech spotka się z MTS-em Gesanet.