W niedzielne popołudnie w hali MOSiR przy ul. Górniczej rozegrana została ostatnia w tym roku seria spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu. Zgodnie z oczekiwaniami najciekawszym meczem był pojedynek mistrza z wicemistrzem czyli Gesanetu z Tritechem. Mistrzowie zaczęli mecz od mocnego uderzenia, bo już po 8 minutach gry prowadzili 2:0. Od 10. minuty mecz się wyrównał i do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Tritechu, którym jeszcze przed przerwą udało się zdobyć kontaktowego gola. Na początku drugiej połowy Tritech doprowadził do wyrównania, a po pół godzinie gry objął prowadzenie 3:2. Zaskoczony Gesanet pod koniec meczu podjął próbę gry z lotnym bramkarzem, ale już jego pierwsza akcja zakończyła się stratą piłki i celnym strzałem rywala do pustej bramki. Sytuacja taka powtórzyła się po minucie i mecz był rozstrzygnięty. Dzięki wygranej Tritech nie tylko zrzucił Gesanet z pozycji lidera, ale przerwał jego trwającą rok serię 17  meczów mecz porażki.

Z porażki Gesanetu z pewnością ucieszyli się piłkarze Vibovitu/IPA, którzy znów są w grze o mistrzostwo. Wczoraj pokonali pewnie Junus Team, ale beniaminek momentami nie pozostawał dłużny strzelając aż 5 goli.

W ostatnim tegorocznym meczu Rawimex wreszcie sięgnął po 3 punkty wygrywając z osłabionym TKKF Intermarche Prognostic i wydostał się z przedostatniego miejsca w tabeli.

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa, a runda rewanżowa rozpocznie się z chwilą zmiany obecnie obowiązujących przepisów dotyczących uprawiania sportu amatorskiego.