Wczoraj wieczorem rozegrano 8. kolejkę spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu, w której najwięcej uwagi przyciągał mecz lidera Tritechu Futsal Team z wiceliderem Best Teamem. Pierwsza połowa tego meczu należała zdecydowanie do tych drugich, którzy strzelili dwa gole i zasłużenie prowadzili do przerwy 2:0. W drugiej połowie podopieczni Tomasza Nowosielskiego nie ustrzegli się jednak błędów w kryciu, a ponadto sami wpakowali piłkę do własnej bramki i ostatecznie Tritech wygrał 4:2 po naprawdę dobrym meczu. Dzięki wygranej zespół Górków został samotnym liderem rozgrywek z przewagą 6 punktów nad Best Teamem i Vibovitem.

Wspomniany Vibovit przystąpił do konfrontacji z Bud-Expert TKKF mocno osłabiony, bez nominalnego bramkarza i z zaledwie jednym rezerwowym, ale pomimo tego grając w swoim stylu, czyli ekonomicznie, prowadził do przerwy 2:1. Taki wynik utrzymywał się aż do 36. minuty meczu, kiedy to Bud-Expert wyrównał. O końcowym wyniku zadecydowała ostatnia minuta spotkania. Najpierw Robert Pieczur (Bud-Expert TKKF) stanął przed szansą zdobycia gola z tzw. przedłużonego rzutu karnego, ale jego strzał wybronił Wojciech Rozumek.  Po wznowieniu akcji ten sam zawodnik zrehabilitował się posyłając piłkę w długi róg bramki Vibovitu, któremu zabrakło już czasu na doprowadzenie do wyrównania.

Niełatwą przeprawę z PromiLove miał MTS Gesanet. Pierwsze 20 minut co prawda wygrali piłkarze Dariusza Flisa 2:0, ale w drugiej połowie długo nie padały bramki, czego sporą zasługą była świetna postawa w bramce golkipera PromiLove Przemysława Włodarczyka. Na 6 minut przed końcem meczu PromiLove strzeliło kontaktowego gola, a w końcówce zaryzykowało grę z lotnym bramkarzem. Manewr ten ostatecznie się nie powiódł i MTS Gesanet strzelając trzeciego gola zapewnił sobie ciężko wywalczone 3 punkty.

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Rawimex pokonując wysoko Junus Team. 9-bramkowe zwycięstwo wcale nie było takie pewne, bo do przerwy wynik brzmiał 4:3. W drugiej połowie Junus zagrał jednak słabo, a w końcówce hurtem tracił gole.

Podsumowując: wczorajsza kolejka była pokazem naprawdę dobrego futsalu, brawa dla wszystkich drużyn za dobre widowiska!

Kolejne mecze już w poniedziałek 2 stycznia. Zagrają wówczas: Nankatsu – Rawimex (19:00), MTS Gesanet – Energy Process (19:50), Bud-Expert TKKF – Junus Team (20:40) oraz Vibovit – Tritech Futsal Team (21:30).