We wczorajszej serii spotkań Knurowskiej Ligi Futsalu najciekawszym meczem okazał się pojedynek lidera Vibovitu z TKKF Prognostic Intermarche. Chociaż w tabeli oba zespoły dzieli kilkanaście punktów różnicy, to wczoraj na parkiecie szczygłowickiej hali oba zespoły stoczyły wyrównany mecz. Lepiej rozpoczęli go zawodnicy Marcina Polywki, którzy po 12 minutach i golach Krzysztofa Przydatka i Macieja Bociańskiego prowadzili z faworytem 2:0. Vibovit odpowiedział chwilę przed przerwą, kiedy rzut wolny na gola zamienił Łukasz Pilc. Ten sam zawodnik 4 minuty później znów przypomniał, że jak mało kto w tej lidze potrafi wykorzystywać rzuty wolne i doprowadził do wyrównania. Przez kolejne 15 minut żadna z drużyn pomimo wielu okazji nie potrafiła pokonać bramkarza rywali, ale za to w ostatniej minucie padły dwa gole. Kiedy do końca meczu brakowało 49 sekund TKKF dopuścił się 4. faulu, co skutkowało przedłużonym rzutem karnym, który znów wykorzystał Łukasz Pilc. Pomimo presji czasowej TKKF-owi udało się jednak wyrównać. Na 16 sekund przed końcową syreną Mateusz Cybulski strzałem z 12 metrów zapewnił swojej drużynie cenny punkt. Dla Vibovitu remis oznaczał utratę przodownictwa w tabeli, z czego najbardziej ucieszyły się drużyny Tritechu i Gesanetu, które wygrały swoje spotkania.

Warto wspomnieć,  że przed meczem Vibovitu z TKKF-em miała miejsce krótka uroczystość. Vibovit otrzymał okolicznościowy puchar za wygranie 400 meczów w lidze. Na taki dorobek drużyna ta pracowała 28 lat!

Wspomniany Tritech nie bez trudu wygrał wczoraj z Bud-Expert Teamem, a że otrzymał też punkty walkowerem za mecz z wycofanym Rawimeksem, to objął prowadzenie w tabeli. Na drugie miejsce awansował Gesanet, który znów odniósł wysokie zwycięstwo pokonując tym razem No Name Team. Aż 12 goli  w tym meczu strzelił Paweł Ziaja i jest faworytem do tytułu najlepszego strzelca ligi.

W czwartym wczorajszym meczu Best Team wygrał po zaciętym meczu z Junusem. Junus Team prowadził przez większość meczu, potem był remis, ale samej końcówce Best Team zadał rywalowi dwa decydujące ciosy.

Kolejne mecze w piątek 18 czerwca. Zagrają: Bud-Expert Team – No Name Team (19:30), Gesanet – Best Team (20:15) i Junus Team – TKKF Prognostic Intermarche (21:00).