W większości piłkarskich lig w okresie świąteczno-noworocznym nastąpiła przerwa w rozgrywkach, jednak Knurowska Liga Futsalu wzorem angielskiej Premier League nie zwalnia tempa i wczoraj wieczorem rozegrano 8. serię spotkań.

Nieoczekiwanie najwięcej emocji dostarczyło spotkanie Junus Team – PromiLove. Ekipa Junusa wytoczyła na ten mecz wszystkie działa chcąc odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, ale PromiLove nie było w tym względzie gorsze, przez co oba zespoły dysponowały aż 11-osobowymi składami. Od początku mecz toczył się w dobrym tempie, a gra była wyrównana i dopiero tuż przed przerwą Arkadiusz Zawadzki wykorzystał przedłużony rzut karny kierując piłkę pod poprzeczkę bramki rywala. W pierwszej akcji drugiej połowy celnym strzałem popisał się Łukasz Pelcner i Junus prowadził 2:0. PromiLove nie poddało się i z jeszcze większą werwą atakowało przeciwnika, co przyniosło kontaktowego gola 4 minuty później. Presja PromiLove spowodowała popełnienie przez Junus kilku fauli, co wkrótce spowodowało trzy kolejne przedłużone rzuty karne. Pierwsze dwa z nich w świetnym stylu obronił strzegący bramki Junusa Daniel Galiński, ale przy trzecim w końcu skapitulował i PromiLove na 30 sekund przed końcową syreną wyrównało. Myliłby się jednak ten, kto sądził w tym momencie, że remis pogodzi obie strony. Na 15 sekund przed końcem spotkania to Junus stanął przed szansą na strzelenie gola z rzutu karnego. Jego wykonawca Arkadiusz Zawadzki po raz drugi w tym meczu  nie zawiódł i celnym strzałem dał swojej drużynie 3 punkty.

Mecz 4. i 2. drużyny tabeli lepiej rozpoczęli piłkarze Bud-Expert TKKF, którzy już po 2 minutach gry prowadzili z Gesanetem 2:0. Były to jednak miłe złego początki, gdyż pierwszą połowę Gesanet zakończył prowadzeniem aż 8:3. Po przerwie powtórzyła się sytuacja z początku meczu i dwa pierwsze gole strzelił Bud-Expert. Kiedy zawodnicy Marcina Polywki dorzucili kolejne trafienie, zrobiło się groźnie dla mistrza i dopiero Paweł Ziaja w 38. minucie zapewnił Gesanetowi wygraną 9:6.

W trzecim wczorajszym meczu Tritech wygrał z Best Teamem, ale na wygraną musiał się mocno napracować. Lider dopiero przed przerwą strzelił pierwszego gola, a jeszcze w 35 minucie meczu prowadził zaledwie 2:1. Ostatecznie Best Team uległ liderowi różnicą trzech goli, ale zagrał chyba najlepszy mecz w tym sezonie.

Kolejne spotkania KLF już w Nowym Roku. 3 stycznia (poniedziałek) spotkają się: MTS Gesanet – Vibovit (19:00), PromiLove – Bud-Expert TKKF (19:50) oraz Tritech Futsal Team – Junus Team (20:40).

Wyniki z 8.kolejki z dnia 27.12.2021

Bud-Expert TKKF – MTS Gesanet 6:9 (3:8)

M. Cybulski 3, K. Przydatek 2, A. Ślesiński – P. Ziaja 3, A. Majorczyk 2, D. Flis, R. Adamkowski, M. Reguła, samobójcza

Bud-Expert TKKF: P. Ignasiak, S. Pawlik, K. Przydatek, M. Cybulski, G. Bąkowski, K. Herych, A. Ślesiński, P. Nowak

MTS Gesanet: A. Dziuba, D. Flis, P. Ziaja, R. Adamkowski, M. Reguła, A, Majorczyk, D. Mączka

 

Junus Team – PromiLove 3:2 (1:0)

A. Zawadzki 2, Ł. Pelcner – M. Błaut, W. Papiernik

żółte kartki: S. Żak, K. Cieślik (PromiLove)

Junus Team : D. Galiński, A. Mirowski, R. Wyskiel, A. Zawadzki, K. Wojdat, M. Wszeborowski, K. Bajer, K. Leśniak, J. Bajer, G. Naporowski, A. Szymacha

PromiLove: A. Koczot, K Cieślik, M. Błaut, S. Żak, R. Hajda, B. Sikora, W. Papiernik, K. Gruszkiewicz, M. Ciesielski, K. Czempa, S. Kowalski

 

Best Team – Tritech Futsal Team 1:4 (0:1)

M. Kowalik – G. Górka 2, K. Górka, M. Mikulski

Best Team: D. Szwagrzyk, M. Nowosielski, R. Nowosielski, K. Nielaba, D. Rozental, M. Kowalik, J. Pyznar, P. Górka, A. Jędrasik, D. Kozdroń

Tritech Futsal Team: K. Górka, K. Istel, G. Górka, M. Mikulski, M. Kocur, P. Orylski, M. Bociek

sędziowali: Z. Szklany, S. Wiercioch

 

TABELA

M P B Z R P
1. Tritech Futsal Team 7 21 57-14 7 0 0
2. MTS Gesanet 7 16 45-29 5 1 1
3. Vibovit 6 13 29-24 4 1 1
4. Bud-Expert TKKF 7 9 38-27 3 0 4
5. Best Team 7 6 19-45 2 0 5
6. PromiLove 7 3 19-39 1 0 6
7. Junus Team 7 3 16-46 1 0 6

          

 

STRZELCY

1. Grzegorz Górka Tritech Futsal Team 20
2. Paweł Ziaja MTS Gesanet 17
3. Patryk Orylski Tritech Futsal Team 11
4. Marek Kocur Tritech Futsal Team 10
5. Łukasz Spórna Vibovit 8
Arkadiusz Zawadzki Junus Team 8
7. Jarosław Stępień Vibovit 7
Arkadiusz Majorczyk MTS Gesanet 7
9. Krzysztof Przydatek Bud-Expert TKKF 6
Mateusz Cybulski Bud-Expert TKKF 6
11. Mateusz Bogumiło Bud-Expert TKKF 5
Michał Mikulski Tritech Futsal Team 5
Mariusz Reguła MTS Gesanet 5
Mateusz Błaut PromiLove 5
15. Dawid Wiercioch Tritech Futsal Team 4
Michał Sienkiewicz Bud-Expert TKKF 4
Dariusz Flis MTS Gesanet 4
Patryk Majorczyk MTS Gesanet 4

 

FAIR PLAY

pkt
1. Tritech Futsal Team 3
2. Junus Team 3
3. MTS Gesanet 9
4. Bud-Expert TKKF 15
5. Best Team 17
6. PromiLove 21
7. Vibovit 45