W pierwszej noworocznej kolejce Knurowskiej Ligi Futsalu szlagierowo zapowiadał się pojedynek MTS-u Gesanet z Vibovitem. O dziwo pierwsza połowa była jednostronnym widowiskiem, a klasą dla siebie był Łukasz Spórna, który ustrzelił klasycznego hat-tricka, dzięki czemu Vibovit schodził na przerwę prowadząc 3:0. Aktualni mistrzowie w drugiej połowie wzięli się do pracy i w 28.minucie przegrywali już tylko 3:2. Pod koniec meczu MTS rzucił wszystkie siły do ataku wprowadzając lotnego bramkarza, ale te zabiegi nie pomogły i wynik nie uległ już zmianie. Porażka kosztowała MTS Gesanet utratę pozycji wicelidera, którą zajął właśnie Vibovit.

Liderujący Tritech Futsal Team był zdecydowanym faworytem meczu z Junusem, ale to niżej notowani rywale pierwsi strzelili gola. Junus Team prezentował się w początkowym kwadransie bardzo dobrze nie tylko dzięki nowym strojom, ale jego gra była poukładana i liderowi trudno było znaleźć sposób na Daniela Galińskiego. Kiedy jednak wreszcie się to stało, z Junusa uszło powietrze i Tritech zakończył strzelanie na 12 golach.

W trzecim pojedynku wieczoru PromiLove odniosło drugą w sezonie wygraną pokonując Bud-Expert TKKF. Beniaminek prowadził już 4:1, ale ambitna pogoń zespołu Marcina Polywki poskutkowała wyrównaniem. Później PromiLove wychodziło na prowadzenie 5:4 i 6:5 i za każdym razem Bud-Expert wyrównywał, aż ostatecznie na 30 sekund przed końcem meczu przedłużony rzut karny rozstrzygnął spotkanie na korzyść PromiLove. Statystyczną ciekawostką meczu była setna bramka dla TKKF Andrzeja Niewiedziała. Najlepszym strzelcem w historii tej drużyny jest nadal Łukasz Winiarczyk występujący w drużynie do 2015 roku (104 gole).

W poniedziałek 10 stycznia kolejne mecze. Program gier przedstawia się następująco: PromiLove – Vibovit (19:00), Bud-Expert TKKF – Best Team (19:50), Tritech Futsal Team – MTS Gesanet (20:40).