Prowadzący w rozgrywkach Knurowskiej Ligi Futsalu zespół Tritechu po dziesięciu kolejnych wygranych przegrał wczoraj w meczu na szczycie z Vibovitem 2:5. Lider rozpoczął szlagier najlepiej jak sobie mógł wymarzyć, bo już w 3 minucie meczu po golach Grzegorza Suchanka i Michała Mikulskiego prowadził 2:0. Wynik ten nie zmienił się do przerwy i dopiero na początku drugiej połowy Łukasz Spórna trafił wreszcie dla Vibovitu. 10-krotni mistrzowie ligi poszli za ciosem i po kolejnych 5 minutach prowadzili już 3:2  po trafieniach Łukasza Żyrkowskiego i znowu Łukasza Spórny. W końcówce dwa gole dla weteranów dorzucił trzeci z Łukaszów: Pilc i pierwsza w tym sezonie porażka Tritechu stała się faktem. Wynik ten sprawia, że spokojna jak się wydawało droga do mistrzostwa Tritechu zamieni się teraz w wyścig z Vibovitem, a w wyścigu tym ważne będą mecze przeciwko MTS Gesanetowi.

Ci ostatni pokonali wczoraj PromiLove 8:2. Dla obrońcy tytułu, łączącego grę w lidze środowiskowej z rozgrywkami na szczeblu krajowym i grającego w mocno uszczuplonym składzie, najważniejsze było zdobycie trzech punktów. Przy okazji jednak ich najlepszy snajper Paweł Ziaja czterokrotnie trafił do bramki rywala i wysunął się na czoło klasyfikacji strzelców.

W trzecim spotkaniu, które równie dobrze mogło się zakończyć wygraną Best Teamu, lepszy okazał się Junus Team i odniósł drugie zwycięstwo w tym sezonie. Best Team nie wykorzystał też okazji do wyrównania, jaką był przedłużony rzut karny w ostatnich sekundach gry. Wygraną Junus okupił dużą ilością kartek, a co za tym idzie, punktów karnych w zestawieniu Fair Play. Do dotychczasowych 6, drużynie tej dopisane zostały aż 23 punkty, co spowodowało spadek w tej klasyfikacji na 3. miejsce.

Kolejne mecze z poniedziałek 7 lutego. Zagrają: Junus Team – Bud-Expert TKKF (19:00), Vibovit – Best Team (19:50) oraz Tritech Futsal Team z PromiLove (20:40). Pauzuje MTS Gesanet.