W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi otwarcia lodowiska sezonowego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie informuje, iż w tym sezonie zimowym lodowisko nie zostanie udostępnione. Obecna sytuacja epidemiologiczna i wprowadzone obostrzenia związane  z rozprzestrzenianiem się choroby COViD-19 nie pozwalają na uruchomienie lodowiska sezonowego w trybie, w którym funkcjonowało w poprzednich sezonach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo klientów oraz pracowników należałoby wprowadzić limity i rygory, które w praktyce byłyby uciążliwe i trudne do wyegzekwowania. Obecnie w naszej opinii nie ma możliwości bezpiecznego uruchomienia wypożyczalni łyżew ze względu na brak specjalistycznego sprzętu do dezynfekcji oraz bezpiecznego udostępnienia namiotu. Przez obowiązujące obostrzenia istnieje również uzasadniona obawa, że frekwencja na lodowisku w tym sezonie byłaby mniejsza przy znacznie wyższych kosztach utrzymania (dostosowanie obiektu do wymagań i zasad reżimu sanitarnego).

Nie bez znaczenia jest również czynnik zmieniającej się dynamicznie i niejasnej sytuacji prawnej, która towarzyszy obecnej sytuacji epidemiologicznej, tj. zmieniających się obostrzeń, nakazów i zakazów. Rozłożenie i zainstalowanie lodowiska oraz cały mechanizm technologiczny zamrożenia i utrzymania tafli to złożony i czasochłonny proces wymagający odpowiedniego zaplanowania oraz etapowej realizacji.

Apelujemy o zrozumienie tej decyzji. Decyzji bardzo trudnej, którą niełatwo jest nam zaakceptować, gdyż wiemy o tym, iż przez lata pracowaliśmy na to, aby knurowskie lodowisko było miejscem chętnie odwiedzanym przez klientów, które kojarzy się z aktywnym spędzaniem wolnego czasu na świeżym powietrzu. Mamy nadzieję, że ta trudna sytuacja, w której się wszyscy znajdujemy, wkrótce się  zmieni i w przyszłym sezonie będziemy mogli znów przygotować dla Was lodowisko.

Ze sportowym pozdrowieniem

MOSiR Knurów