W związku z pojawiającymi się pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi dostępności obiektów sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji informujemy, że zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 roku wybrane obiekty zostały udostępnione podmiotom upoważnionym w wym. akcie prawnym. Są to kluby i stowarzyszenia szkolące dzieci i młodzież uczestniczącą we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

Aktualnie dla w/w grup dostępne są:

  • Hala Sportowa przy ul. Górniczej, gdzie trenują zawodnicy i zawodniczki MTS Knurów, BKS Concordii, MKS Concordii i TKKF Szczygłowice
  • Hala Sportowa przy Al. Lipowej, gdzie odbywają się zajęcia MKS Concordii, APN Knurów, UKS Polho Czuchów, TKKF Szczygłowice oraz MTS Knurów
  • Kompleks Boisk Wielofunkcyjnych, na którym po odśnieżeniu boisk ćwiczą MKS Concordia, APN Knurów, MTS Knurów oraz Piast Gliwice

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnił wym. podmiotom swoje obiekty w większym niż dotychczas zakresie z uwagi na niemożność korzystania przez nie z innej infrastruktury sportowej (np. szkolnej).

Ponadto w najbliższych dniach na obiektach MOSiR odbędą się wydarzenia sportowe organizowane przez upoważnione podmioty. Będą to m.in. Turniej Piłkarski APN Knurów rocznika 2008 oraz Ogólnopolski Turniej ” O Lśniącą Gwiazdę” w gimnastyce sportowej.

Obowiązujące przepisy w dalszym ciągu nie pozwalają nam na udostępnienie obiektów dla klubów i stowarzyszeń prowadzących działalność w kategorii seniorów na poziomie sportu amatorskiego. W związku z tym MOSiR nie przyjmuje rezerwacji boisk dla tych grup, a także zawiesił niektóre rozgrywki i wydarzenia sportowe jak np. Knurowska Liga Futsalu, zajęcia Fitness, Aerokickboxing czy Aquaaerobik. Nieczynne pozostają pozostałe obiekty, w tym pływalnie i siłownie.

Mamy nadzieję, że ogólna sytuacja związana z pandemią ulegnie poprawie, co pozwoli wkrótce w większym niż dotychczas zakresie uprawiać sport, korzystać z miejskiej infrastruktury i organizować wydarzenia sportowe.