Wczoraj wieczorem rozegrany został awansem mecz Knurowskiej Ligi Futsalu pomiędzy Gesanetem a TKKF Intermarche Prognostic. Mistrzowie szybko, bo już w 2. minucie objęli prowadzenie, ale do przerwy pomimo wielu okazji, głównie dla Gesanetu nie padła już żadna bramka. Na początku drugiej połowy Dariusz Flis wykończył akcję swojej drużyny, a w 27. minucie na 3:0 podwyższył Maciej Stopa i wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty. Piłkarze TKKF-u do tego momentu mieli kilka świetnych okazji do zdobycia gola, ale razili nieskutecznością. Zmieniło się to dopiero w 31. minucie, kiedy Mateusz Bogumiło silnym strzałem w górny róg pokonał bramkarza rywali. TKKF uwierzył, że nie wszystko jeszcze stracone i na 5. minut przed końcem po strzale Kacpra Winiarczyka było już tylko 3:2. TKKF grał końcówkę meczu pod dużą presją mając na koncie kilka fauli i nie ustrzegł się kolejnych, które skutkowały przedłużonymi rzutami karnymi. Jak się okazało, Gesanet nie wykorzystał żadnego z nich, gdyż dwa strzały z linii 10. metra były niecelne, a trzeci wybronił Paweł Ignasiak. W przedostatniej minucie spotkania w niezwykle trudniej sytuacji pod bramką Gesanetu najwięcej sprytu wykazał Radosław Rotuski, którego zagranie z końcowej linii znalazło drogę do siatki i mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Nieoczekiwany remis oznacza, że przerwana została trwająca od 23 grudnia ub. roku seria 15 ligowych zwycięstw Gesanetu.

W najbliższy poniedziałek pozostałe spotkania 7. kolejki KLF. Zagrają w niej No Name Team z Tritechem (18:30), Bud-Expert Team z Junus Team (19:20) oraz Best Team 02+ z Vibovitem/IPA (20:10).

Gesanet  – TKKF Intermarche Prognostic 3:3 (1:0)

M. Reguła. D. Flis, M. Stopa – M. Bogumiło, K. Winiarczyk, K. Przydatek

Gesanet:  A. Dziuba, K. Sobieraj, D. Flis, M. Reguła, M. Stopa, P. Ziaja, D. Kraska, A. Łaciok, R. Adamkowski

TKKF Intermarche Prognostic: P. Ignasiak, S. Pawlik, M. Bociański, K. Przydatek, R. Jachimowski, R. Rotuski, M. Cybulski, M. Dywański, K. Winiarczyk, M. Bogumiło