Wczoraj wieczorem rozegrana została ostatnia kolejka Knurowskiej Ligi Futsalu, a w niej doszło do decydującego o mistrzowskim tytule meczu pomiędzy Tritechem a Gesanetem. Gesanet, który musiał to spotkanie wygrać, od początku rzucił się na przeciwnika stosując ostry pressing. Dwoił się i troił zwłaszcza Paweł Ziaja i to on otworzył wynik meczu strzelając pierwszego gola w 10. minucie. Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie spoczęli na laurach i nadal wywierali presję na przeciwniku i po kolejnych 4 minutach prowadzili już 3:0, a gole strzelali Damian Kraska i Maciej Stopa. Kapitalną pierwszą połowę w wykonaniu Gesanetu zakończył znów celnym strzałem Paweł Ziaja i było już 4:0. Po przerwie gra się wyrównała i Tritech częściej dochodził do głosu, jednak stać go było tylko na jednego gola autorstwa Michała Mikulskiego.  Finał obecnego sezonu był niejako powtórką poprzedniego, kiedy to również w ostatniej kolejce Gesanet rzutem na taśmę wyprzedził Tritech wygrywając z nim bezpośredni mecz. Tym samym Gesanet w ciągu ostatnich czterech lat po raz 3.  wywalczył mistrzowski tytuł, Tritech z kolei w tym samym czasie również po raz 3. musiał zadowolić się wicemistrzostwem. Po roku przerwy najlepszym strzelcem ligi został znów Paweł Ziaja z dorobkiem 47 goli.

Już wcześniej wiadomo było, że Vibovit zajmie w lidze trzecie miejsce, a Junus Team szóste, dlatego oba zespoły mniej uwagi poświęcały obronie i postawiły na ofensywną grę, stąd wynik 14:6 dla Vibovitu.  Oprócz „brązu” Vibovit kończy sezon z mianem jedynej niepokonanej drużyny w 2021 roku w rozgrywkach futsalowych i orlikowych.

W meczu o czwarte miejsce po wyrównanym boju Best Team okazał się lepszy o jedno trafienie od Bud-Expert Teamu. Bud-Expert Team zajmując więc 5. miejsce powtórzył swój ubiegłoroczny wynik, Best Team natomiast poprawił się o dwie pozycje.

Na zakończenie mało udanego dla siebie sezonu drużyna TKKF-u wygrała z No Name Team.  Na pocieszenie dla TKKF-u pozostają cenne remisy z Gesanetem i Vibovitem, świadczące o znacznie większych możliwościach niż końcowe 7. miejsce.

Przed każdym spotkaniem wczorajszej kolejki piłkarze uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Łukasza Nowaka, bramkarza występującego kiedyś w rozgrywkach KLF w takich drużynach jak Olimp i Intermarche.

Oficjalne zakończenie ligi połączone z tradycyjnym Turniejem o Puchar Prezydenta Miasta Knurów w futsalu odbędzie się we wrześniu. Wkrótce jeszcze na naszej stronie podsumowanie rozgrywek.

Wyniki 17. kolejki z dnia 28.6.2021

TKKF Prognostic Intermarche – No Name Team 9:0 (2:0)

K. Winiarczyk 3, P. Grzybek 2, G. Bąkowski, K. Przydatek, A. Niewiedział, M. Bociański

TKKF Prognostic Intermarche: S. Pawlik, G. Bąkowski, L. Matera, K. Przydatek, P. Grzybek, A. Niewiedział, M. Bociański, K. Winiarczyk

No Name Team: M. Drzazga, M. Karpiński, M. Ochmański, G. Kozłowicz, K. Szczepaniak, R. Godulla, R. Drajewicz

Bud-Expert Team – Best Team 4:5 (2:2)

A. Szala 2, A. Gorzawski 2 – J. Pyznar 3, K. Nielaba 2

Bud-Expert Team: W. Litwin, K. Boroń, A. Szala, A. Gorzawski, M. Słupik, I. Horba, B. Mazur, P. Majorczyk

Best Team: D. Szwagrzyk, R. Nowosielski, Nielaba, J. Pyznar, D. Krawczyk, A. Stróżny, M. Boryga

Vibovit – Junus Team 14:6 (8:2)

Ł. Spórna 8, J. Stępień 3, M. Rozumek 2, R. Kasiński – S. Gładkowski 3, K. Mechliński 2, K. Leśniak

Vibovit: M. Furgoł, Ł. Spórna,  M. Bagiński, M. Rozumek, J. Stępień, Ł. Pilc, R. Kasiński

Junus Team: P. Staszak, K. Kotowski, A. Szymacha, K. Leśniak, W. Kołodziej, R. Wyskiel, A. Mirowski, K. Mechliński, S. Gładkowski

Gesanet – Tritech Futsal Team 4:1 (4:0)

P. Ziaja 2, D. Kraska, M. Stopa – M. Mikulski

żółte kartki: K. Sobieraj, R. Adamkowski, M. Reguła (Gesanet) – P. Nalepa (Tritech)

Gesanet: K. Sobieraj, A. Dziuba, D. Flis, D. Kraska, P. Ziaja, M. Stopa, R. Adamkowski, M. Pławucha, M. Reguła

Tritech Futsal Team: K. Górka, K. Istel, G. Górka, M. Kocur, M. Mikulski, S. Napierała, D. Wiercioch, M. Bociek, P. Nalepa

TKKF Prognostic Intermarche – Rawimex 5:0 walkower (Rawimex wycofał się z rozgrywek)

sędziowali: T. Wanicki, G. Wiercioch