W niedzielne południe odbyły się coroczne biegowe Mistrzostwa Polski Górników. Impreza, która dotychczas organizowana była w formie biegu ulicznego, w tym roku z powodu panującej pandemii odbyła się w wersji przełajowej oraz na krótszym, bo 6-kilometrowym dystansie. Równolegle z biegiem górników toczyła się rywalizacja w kategorii mieszkańców Knurowa. Areną tych zmagań były drogi piesze i rowerowe w sąsiedztwie Kąpieliska Leśne Zacisze w Knurowie.

Do biegu w słonecznej aurze i na bardzo dobrze przygotowanej trasie przystąpiło łącznie 150 zawodników. Najlepszy wśród górników, podobnie jak przed rokiem, był Mateusz Mrówka, który wyprzedził Mateusza Fliegerta i Józefa Chmielorza.

Wśród knurowaniek najlepszy czas uzyskała Aleksandra Bańbor, która w swojej kategorii wiekowej (16-29 lat) wyprzedziła Julię Lisoń i Dominikę Dulak. W kategorii wiekowej 30-49 lat pierwsza była Wioletta Świętochowska, druga Sonia Żak, a trzecia Beata Bieniek. W kategorii K50+ triumfowała Lidia Kopszak wyprzedzając Kamilę Gaj i Joannę Frost.

W rywalizacji knurowskich biegaczy wśrod mężczyzn w kategorii 16-29 lat wygrał Przemysław Denicki, przed Sławomirem Cieślikiem i Maciejem Ostrowskim. W kategorii 30-49 lat na podium stanęli Bartosz Małka, Artur Bujnowski i Piotr Pawłuszek, a wśród najstarszych knurowian na czele uplasowali się Mirosław Maćkowiak, Czesław Nowak i Zbigniew Kopszak. W całym biegu wystartowało 84 biegaczy reprezentujących nasze miasto.

Nagrody dla zwycięzców wręczali Zastępca Prezydenta Miasta Knurowa Piotr Surówka, Przewodniczący Rady Miasta Tomasz Rzepa, radni Jerzy Pach, Marian Gruszka, Joachim Machulik oraz dyrektor MOSiR Krzysztof Stolarek.

Organizatorem biegu był Amtorski Klub Biegacza we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Knurowie.