Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Dokument ten wydłużył zakaz organizowania imprez biegowych i rowerowych do dnia 27 grudnia. Poniżej treść art. 10 ust. 16 rozporządzenia:

Do dnia 27 grudnia 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie.”

W związku z powyższym tegoroczny Knurowski Bieg Niepodległości nie odbędzie się w tradycyjnej formule startu wspólnego. Dla biegaczy znajdujących się na liście zgłoszonych i opłaconych do biegu, którzy są zainteresowani otrzymaniem medalu, MOSiR Knurów przedstawia propozycję biegu indywidualnego na następujących zasadach:

1. Przebiegnij dowolny dystans na dowolnej trasie i w terminie do 6 grudnia wyślij na adres sport@mosirknurow.pl zdjęcie ze swojego biegu lub plik gpx, tcx lub inny z zapisaną trasą biegu  lub screen z aplikacji aktywnościowej. W mailu podaj swoje imię i nazwisko. Ponadto, jeśli nie jesteś mieszkańcem Knurowa lub Powiatu Gliwickiego, podaj adres adres, na który ma zostać wysłany medal.

2. Po 6 grudnia (do końca roku) do każdego uczestnika biegu indywidualnego spoza terenu Knurowa i Powiatu Gliwickiego zostanie wysłany okolicznościowy medal za udział w 2. Knurowskim Biegu Niepodległości wraz z gadżetem. Biegaczy z terenu Knurowa i Powiatu Gliwickiego zapraszamy do odbioru medalu do siedziby MOSiR przy ul. Górniczej 2.

3. MOSiR Knurów sporządzi i opublikuje listę zawodników, którzy wzięli udział w biegu indywidualnym. W przypadku biegaczy, którzy nadeślą plik z zapisaną trasą lub screen z aplikacji, przy nazwisku biegacza podany zostanie dystans i czas danego biegu. Nie będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna, a lista biegaczy będzie ułożona alfabetycznie.

4. Biegaczom, którzy nadesłali nam swoje zdjęcia z biegów w dniu 11 listopada może zostać „zaliczony” udział w biegu indywidualnym. W takim przypadku prosimy jedynie o potwierdzenie mailem na adres sport@mosirknurow.pl również w terminie do 6 grudnia.

5. Utrzymana zostaje klasyfikacja drużynowa na dotychczasowych zasadach: ukończenie biegu indywidualnego przez co najmniej 5 zawodników z danego klubu/grupy biegowej uprawnia do otrzymania pucharu drużynowego.

6. Wszyscy, którzy nie są zainteresowani biegiem indywidualnym otrzymają zwrot wpisowego. Zwrot zostanie przesłany na konto, z którego dokonano opłaty startowej.

 

Ze sportowym pozdrowieniem MOSiR Knurów