Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

IPA urwała punkty TKKF - Wyniki 15. kolejki MLPNH w Knurowie

11 lutego 2014

Po czterech miesiącach w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do zmiany lidera. Prowadzący dotychczas w tabeli zespół TKKF Mistral Intermarche w najciekawszym meczu poniedziałkowego wieczoru zremisował z IPA Knurów 3:3. Lider był bliski wygranej, gdy w drugiej połowie odzyskał prowadzenie i do końca meczu pozostawały tylko 4 minuty. Końcowy zryw IPA przyniósł jednak gola Łukasza Spórny, najlepszego piłkarza tego spotkania i strata punktów przez drużynę Marcina Polywki oznaczała utratę przodownictwa w tabeli.

W 14. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do pojedynku lidera z wiceliderem. Prowadzący w tabeli TKKF Mistral Intermarche w przypadku wygranej nad Vibovitem byłby już bardzo blisko zdobycia mistrzostwa i zapewne nie roztrwoniłby już 7-punktowej przewagi nad swoim rywalem. Stało się jednak inaczej, gdyż Vibovit Studio DENIM zagrał bardzo dobry mecz i po dwóch golach Michała Bagińskiego i jednym Roberta Kasińskiego wygrał szlagier 3:2. Wynik ten gwarantuje walkę o tytuł do ostatniej kolejki, a wiele do powiedzenia oprócz wspomnianych dwóch zespołów będzie miał jeszcze Team Stalmet, który wprawdzie traci do TKKF i Vibovitu odpowiednio 6 i 5 punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej.

14 października ub. roku Team Stalmet sensacyjnie przegrał z 3:4 z ZZ Kadra, pomimo, że prowadził w tym meczu już 3:0. Wydawałoby się, że sytuacja taka nie ma prawa się powtórzyć, tymczasem wczoraj „Stalowi” omal nie skopiowali swojego „wyczynu”. Gdy po 15 minutach zespół Dariusza Flisa prowadził 6:1 chyba nikt nie wierzył, że w tym meczu największe emocje jeszcze przed nami. Tymczasem jeszcze przed przerwą „Kadrowcy” strzelili trzy gole, a na pięć minut przed końcem doprowadzili do remisu. Będący od 20 minut w stanie letargu Stalmet zdecydował się wycofać bramkarza i po chwili przegrywał 7:8! Punkt dla faworytów uratował Łukasz Wolsztyński, ale remis kosztował Team Stalmet spadek na trzecie miejsce w tabeli.

Tytułowy wyczyn był dziełem drużyny z Sośnicowic, która w 12. kolejce spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej spotkała się z ekipą Concordii Oldbojów. Kiedy kilka minut po przerwie Damian Kozdroń strzelił dla Concordii czwartego gola i zespół ten wreszcie zaczął przypominać drużynę z poprzedniego sezonu, niewielu było takich, którzy dawali jeszcze ich rywalom jakiekolwiek szanse. Tymczasem w ostatnich 11 minutach beniaminek dokonał niemożliwego i wykazując się niesamowitą skutecznością rozstrzygnął mecz na swoją korzyść strzelając z rzędu sześć goli.

Zgodnie z tradycją zespoły występujące w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11. kolejka spotkań połączona z ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne nie przyniosła niespodzianek, a trzy czołowe zespoły zaliczyły komplet zwycięstw.

W przedświątecznej serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do kilku dużych niespodzianek. Już w pierwszym wczorajszym meczu liderujący TKKF Mistral Intermarche nieoczekiwanie tylko zremisował z Tritechem Big-Bud tracąc pierwsze punkty w tym sezonie. Drugi rozgrywany wczoraj mecz przyniósł druga niespodziankę, a była nią wygrana ostatniego w tabeli PTK DB Schenker z Concordią. Na deser w meczu na szczycie Team Stalmet wygrał z Vibovitem. Wygrana „Stalowych” była zasłużona, chociaż już po 5 minutach Vibovit prowadził 2:0.

Osiem wygranych w ośmiu spotkaniach – to dorobek prowadzącego w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zespołu TKKF Mistral Intermarche. Wczoraj wieczorem drużyna Marcina Polywki w meczu na szczycie pokonała Team Stalmet, ale losy tego dobrego i wyrównanego pojedynku ważyły się do ostatnich sekund. Wicelider Vibovit Studio DENIM nadspodziewanie łatwo poradził sobie z Concordią Oldbojami grając bez rezerwowych, a dokładnie rzecz biorąc z kontuzjowanym rezerwowym Michałem Bagińskim.

W ósmej kolejce Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej najciekawszym spotkaniem był mecz Teamu Stalmet z IPA Knurów. Ci drudzy po dokonaniu poważnych wzmocnień w osobach Łukasza Spórny i Marcina Rozumka mieli podstawy do myślenia o wygranej nad faworytem, co potwierdziła wyrównana pierwsza połowa spotkania zakończona remisem.

W siódmej serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej niespodziewane zwycięstwo odniosła drużyna PTK DB Schenker, która pokonała zajmujący do tej pory czwarte miejsce w tabeli Tritech Big-Bud. Również po raz pierwszy w tym sezonie zagrał 4-krotny król strzelców ligi Łukasz Spórna. Popularny „Loki” przyczynił się do wygranej swojego nowego zespołu IPA Knurów nad Olympiakosem Gierałtowice strzelając dwa gole. Liderujący TKKF Mistral Intermarche nie miał problemów z pokonaniem beniaminka z Sośnicowic. Równie wysokie zwycięstwa odniosły dwa inne czołowe zespoły ligi: Team Stalmet i Vibovit Studio DENIM.

W szóstej kolejce Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Team Stalmet stał się sprawcą pierwszej w tym sezonie porażki Tritechu Big-Bud. Wprawdzie ekipa Dariusza Flisa jako pierwsza straciła bramkę, ale szybko wyszła na prowadzenie i kontrolowała przebieg spotkania. Dzięki wygranej „Stalowi” awansowali na pozycję wicelidera zajmowaną dotąd przez ich rywala. Dobre spotkanie rozegrali aktualni mistrzowie Vibovit Studio Denim pokonując ZZ Kadra. Wiele wysiłku w zdobycie kompletu punktów musiał włożyć wczoraj zespół IPA. W meczu beniaminków zespół Sośnicowic wygrał z Olympiakosem Gierałtowice rehabilitując się za wysoką porażkę sprzed dwóch tygodni z Teamem Stalmet.