Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

„Stalowi” nie rezygnują! - Wyniki 20. kolejki MLPNH w Knurowie

18 marca 2014

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej nadal trzy czołowe zespoły mają szanse na końcowy triumf. We wczorajszym meczu na szczycie wicelider TKKF Mistral Intermarche spotkał się z trzecim zespołem ligi Teamem Stalmet i po emocjonującej grze musiał uznać wyższość rywala. TKKF prowadził wprawdzie po golu Kacpra Idziaszka, ale tuż przed przerwą Bartłomiej Flis wyrównał strzałem z dystansu, a w przedostatniej minucie wykończył akcję „Stalowych” dając im 3 punkty. Po tej wygranej Team Stalmet liczy się ciągle w walce o mistrzostwo, a w poniedziałek spotka się z prowadzącym w tabeli Vibovitem.

W 19. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej niespotykaną skutecznością popisał się zawodnik PTK DB Schenker Szymon Wawrzonkowski. W meczu przeciwko ZZ Kadra wicelider klasyfikacji snajperów zdobył dla swojego zespołu wszystkie 6 goli. „Petekowcy” dzięki wygranej opuścili długo zajmowane przez nich jedno z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Lider rozgrywek Vibovit Studio DENIM pokonał z trudem Tritech Big-Bud. Pięcioma golami w tym meczu podzieliło się dwóch zawodników: Robert Kasiński i Grzegorz Górka. Liderowi dotrzymuje kroku TKKF Mistral Intermarche. Drużyna Marcina Polywki pokonała beniaminka z Gierałtowic i ciągle liczy na mistrzowski tytuł.

W 18. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej drużyna Concordii Oldbojów po raz drugi w odstępie dwóch tygodni odebrała punkty faworytowi do mistrzostwa. Po niedawnym remisie z TKKF Mistral Intermarche, tym razem Concordia pokonała Team Stalmet. Trzecia drużyna ligowej tabeli prowadziła wprawdzie 1:0 i 2:1, ale na 6 minut przed końcem gry było już 4:2 dla drużyny Dawida Wierciocha i spółki. Zawodnik ten trzykrotnie celnie trafiał do bramki „Stalowych”, natomiast utrzymanie korzystnego wyniku w końcówce meczu piłkarze Concordii zawdzięczają świetnej postawie swojego bramkarza Adama Dziuby.

W 16. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej z dobrej strony pokazała się drużyna Concordii Oldbojów, która w meczu przeciwko faworyzowanemu TKKF Mistral Intermarche była bliska zwycięstwa. TKKF objął prowadzenie po przerwie, ale Concordia odpowiedziała z nawiązką. Wyrównał Piotr Molata, a minutę później pięknym strzałem popisał się Dawid Wiercioch. Ostatecznie TKKF zdołał w końcówce wyrównać, ale remis jest dla tej drużyny jak porażka, gdyż jeszcze kilka tygodni temu drużyna Marcina Polywki prowadziła zdecydowanie w tabeli rozgrywek, a dziś jej szanse na mistrzostwo są dużo mniejsze.

Po czterech miesiącach w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do zmiany lidera. Prowadzący dotychczas w tabeli zespół TKKF Mistral Intermarche w najciekawszym meczu poniedziałkowego wieczoru zremisował z IPA Knurów 3:3. Lider był bliski wygranej, gdy w drugiej połowie odzyskał prowadzenie i do końca meczu pozostawały tylko 4 minuty. Końcowy zryw IPA przyniósł jednak gola Łukasza Spórny, najlepszego piłkarza tego spotkania i strata punktów przez drużynę Marcina Polywki oznaczała utratę przodownictwa w tabeli.

W 14. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do pojedynku lidera z wiceliderem. Prowadzący w tabeli TKKF Mistral Intermarche w przypadku wygranej nad Vibovitem byłby już bardzo blisko zdobycia mistrzostwa i zapewne nie roztrwoniłby już 7-punktowej przewagi nad swoim rywalem. Stało się jednak inaczej, gdyż Vibovit Studio DENIM zagrał bardzo dobry mecz i po dwóch golach Michała Bagińskiego i jednym Roberta Kasińskiego wygrał szlagier 3:2. Wynik ten gwarantuje walkę o tytuł do ostatniej kolejki, a wiele do powiedzenia oprócz wspomnianych dwóch zespołów będzie miał jeszcze Team Stalmet, który wprawdzie traci do TKKF i Vibovitu odpowiednio 6 i 5 punktów, ale rozegrał o jedno spotkanie mniej.

14 października ub. roku Team Stalmet sensacyjnie przegrał z 3:4 z ZZ Kadra, pomimo, że prowadził w tym meczu już 3:0. Wydawałoby się, że sytuacja taka nie ma prawa się powtórzyć, tymczasem wczoraj „Stalowi” omal nie skopiowali swojego „wyczynu”. Gdy po 15 minutach zespół Dariusza Flisa prowadził 6:1 chyba nikt nie wierzył, że w tym meczu największe emocje jeszcze przed nami. Tymczasem jeszcze przed przerwą „Kadrowcy” strzelili trzy gole, a na pięć minut przed końcem doprowadzili do remisu. Będący od 20 minut w stanie letargu Stalmet zdecydował się wycofać bramkarza i po chwili przegrywał 7:8! Punkt dla faworytów uratował Łukasz Wolsztyński, ale remis kosztował Team Stalmet spadek na trzecie miejsce w tabeli.

Tytułowy wyczyn był dziełem drużyny z Sośnicowic, która w 12. kolejce spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej spotkała się z ekipą Concordii Oldbojów. Kiedy kilka minut po przerwie Damian Kozdroń strzelił dla Concordii czwartego gola i zespół ten wreszcie zaczął przypominać drużynę z poprzedniego sezonu, niewielu było takich, którzy dawali jeszcze ich rywalom jakiekolwiek szanse. Tymczasem w ostatnich 11 minutach beniaminek dokonał niemożliwego i wykazując się niesamowitą skutecznością rozstrzygnął mecz na swoją korzyść strzelając z rzędu sześć goli.

Zgodnie z tradycją zespoły występujące w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 11. kolejka spotkań połączona z ze zbiórką pieniędzy na cele charytatywne nie przyniosła niespodzianek, a trzy czołowe zespoły zaliczyły komplet zwycięstw.

W przedświątecznej serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej doszło do kilku dużych niespodzianek. Już w pierwszym wczorajszym meczu liderujący TKKF Mistral Intermarche nieoczekiwanie tylko zremisował z Tritechem Big-Bud tracąc pierwsze punkty w tym sezonie. Drugi rozgrywany wczoraj mecz przyniósł druga niespodziankę, a była nią wygrana ostatniego w tabeli PTK DB Schenker z Concordią. Na deser w meczu na szczycie Team Stalmet wygrał z Vibovitem. Wygrana „Stalowych” była zasłużona, chociaż już po 5 minutach Vibovit prowadził 2:0.