Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

„Halówka” wystartowała po raz 25.

7 października 2014

Już po raz 25. rozpoczęły się wczoraj rozgrywki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Do rywalizacji w bieżącym sezonie przystąpiło 13 zespołów, w tym obrońca mistrzowskiego tytułu Vibovit, którego celem będzie zdobycie dziesiątego w swojej długiej historii trofeum. Najbardziej doświadczona drużyna ligi zrobiła ku temu pierwszy krok pokonując UKS Milenium I Gliwice, choć przez długi czas w tym meczu utrzymywał się remis.Najciekawszym spotkaniem pierwszej kolejki był pojedynek drugiej i trzeciej drużyny poprzedniego sezonu, czyli TKKF-u Mistral Intermarche z Teamem Stalmet. Na swoją korzyść rozstrzygnęli go „Stalowi”  wykorzystując w końcówce większe zasoby kadrowe.

Ruszył nabór do kolejnego sezonu "halówki"

28 sierpnia 2014

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie ogłasza nabór drużyn do rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w sezonie 2014/15. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy urodzeni w roku 1998 i starsi. Mecze odbywać się będą w hali MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach w poniedziałki w godzinach wieczornych. Termin zgłoszeń mija w dniu 12.09.2014.

Niespodziewanym zwycięstwem Concordii Oldbojów zakończył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w piłce nożnej halowej. Concordia powetowała sobie w ten sposób niezbyt udany sezon ligowy, w którym zakończyła rozgrywki dopiero na 8.miejscu. Wygrana Concordii Oldbojów była całkowicie zasłużona, gdyż zespół ten w pokonanym polu pozostawił całą trójkę medalistów MLPNH: Vibovit Studio DENIM, TKKF Mistral Intermarche oraz Team Stalmet. Właśnie ci ostatni bronili trofeum sprzed roku, jednak musieli się zadowolić tylko trzecim miejscem.

W najbliższą sobotę tj. 5.04.2014 r. w hali MOSiR w Szczygłowicach odbędzie się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezydenta Miasta Knurów. Podczas turnieju nastąpi uroczyste podsumowanie Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Początek turnieju zaplanowano na godzinę 9:00.

W ostatniej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej drużyna Vibovitu Studio DENIM nie dała szans swojemu rywalowi z Sośnicowic i po raz 9. została mistrzem Knurowa w futsalu. Choć przez kilka miesięcy ton rozgrywkom nadawał TKKF Mistral Intermarche i długo prowadził z kilkupunktową przewagą nad Vibovitem i Teamem Stalmet, to w ostatecznym rozrachunku tytuł trafił do obrońcy tytułu, o którym mówi się, że wszyscy grają, a na końcu wygrywa Vibovit. Wspomniany TKKF musiał zadowolić się wicemistrzostwem, a na osłodę również tytułem najlepszego strzelca dla Przemysława Kośmidra.

W przedostatniej serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej prowadzący w tabeli Vibovit Studio DENIM nie dał szans trzeciej drużynie rozgrywek Teamowi Stalmet. 8-krotni mistrzowie Knurowa przez pierwsze pięć minut spotkania niemal nie wychodzili z własnej połowy na skutek ostrego pressingu rywala, ale kiedy przeprowadzili pierwszą groźną akcję, od razu skończyło się to zdobyciem gola. W miarę upływu czasu Vibovit przejmował inicjatywę, a w drugiej połowie rozłożył rywala na łopatki prowadząc już 9:1. Po tej przegranej „Stalowi” muszą pogodzić się z zajęciem w tym sezonie trzeciego miejsca, a Vibovit, aby obronić tytuł, musi w ostatniej kolejce co najmniej zremisować z ekipą z Sośnicowic.

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej nadal trzy czołowe zespoły mają szanse na końcowy triumf. We wczorajszym meczu na szczycie wicelider TKKF Mistral Intermarche spotkał się z trzecim zespołem ligi Teamem Stalmet i po emocjonującej grze musiał uznać wyższość rywala. TKKF prowadził wprawdzie po golu Kacpra Idziaszka, ale tuż przed przerwą Bartłomiej Flis wyrównał strzałem z dystansu, a w przedostatniej minucie wykończył akcję „Stalowych” dając im 3 punkty. Po tej wygranej Team Stalmet liczy się ciągle w walce o mistrzostwo, a w poniedziałek spotka się z prowadzącym w tabeli Vibovitem.

W 19. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej niespotykaną skutecznością popisał się zawodnik PTK DB Schenker Szymon Wawrzonkowski. W meczu przeciwko ZZ Kadra wicelider klasyfikacji snajperów zdobył dla swojego zespołu wszystkie 6 goli. „Petekowcy” dzięki wygranej opuścili długo zajmowane przez nich jedno z dwóch ostatnich miejsc w tabeli. Lider rozgrywek Vibovit Studio DENIM pokonał z trudem Tritech Big-Bud. Pięcioma golami w tym meczu podzieliło się dwóch zawodników: Robert Kasiński i Grzegorz Górka. Liderowi dotrzymuje kroku TKKF Mistral Intermarche. Drużyna Marcina Polywki pokonała beniaminka z Gierałtowic i ciągle liczy na mistrzowski tytuł.

W 18. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej drużyna Concordii Oldbojów po raz drugi w odstępie dwóch tygodni odebrała punkty faworytowi do mistrzostwa. Po niedawnym remisie z TKKF Mistral Intermarche, tym razem Concordia pokonała Team Stalmet. Trzecia drużyna ligowej tabeli prowadziła wprawdzie 1:0 i 2:1, ale na 6 minut przed końcem gry było już 4:2 dla drużyny Dawida Wierciocha i spółki. Zawodnik ten trzykrotnie celnie trafiał do bramki „Stalowych”, natomiast utrzymanie korzystnego wyniku w końcówce meczu piłkarze Concordii zawdzięczają świetnej postawie swojego bramkarza Adama Dziuby.

W 16. serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej z dobrej strony pokazała się drużyna Concordii Oldbojów, która w meczu przeciwko faworyzowanemu TKKF Mistral Intermarche była bliska zwycięstwa. TKKF objął prowadzenie po przerwie, ale Concordia odpowiedziała z nawiązką. Wyrównał Piotr Molata, a minutę później pięknym strzałem popisał się Dawid Wiercioch. Ostatecznie TKKF zdołał w końcówce wyrównać, ale remis jest dla tej drużyny jak porażka, gdyż jeszcze kilka tygodni temu drużyna Marcina Polywki prowadziła zdecydowanie w tabeli rozgrywek, a dziś jej szanse na mistrzostwo są dużo mniejsze.