Knurowska Liga Futsalu

Zagrali dla WOŚP

11 stycznia 2016

Tradycyjnie w drugą niedzielę roku rozegrana została seria spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, podczas których prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świątecznej atmosfery nie będą mile wspominać piłkarze Vibovitu i DFK Schlesien Rokita, które straciły punkty z niżej notowanymi zespołami.

Prowadzący dotąd w tabeli Vibovit nieoczekiwanie tylko zremisował z TKKF Mistral Intermarche i dodać trzeba tutaj, że młodzi piłkarze Marcina Polywki mogli ten mecz wygrać, gdyby tylko wykazali więcej skuteczności.  Remis oznacza dla TKKF-u przerwanie serii 4 porażek, a dla Vibovitu utratę pozycji lidera.

Na czoło tabeli wysunęła się IPA Knurów, która pewnie i wysoko ograła Keno Energy Team. Aż 13 goli strzelił duet Tomasz Dura - Daniel Tałakowski. Obaj awansowali znacznie w tabeli strzelców.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie Tritechu z Teamem Stalmet. Najpierw Tritech prowadził 2:0, by po chwili przegrywać 2:3, a potem znów wyjść na prowadzenie 4:3. „Stalowi” nie zrezygnowali i objęli ponownie prowadzenie 6:5, które stracili w ostatniej minucie meczu.

Drugą niespodzianką tej kolejki była wygrana Bud-Expert Teamu, który wykorzystał osłabienie kadrowe DFK i wygrał ten mecz 2:1 rewanżując się za pogrom 1:19 z 4. kolejki.

Kolejne mecze w poniedziałek 18 stycznia, a najciekawiej zapowiada się mecz Teamu Stalmet z Vibovitem.