Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

Święto futbolu na jubileusz Concordii

5 czerwca 2018

95 - lecie istnienia Concordii Knurów stało się okazją do zorganizowania na Stadionie Miejskim dużej piłkarskiej imprezy, na która składały się m.in. I Śląskie Mistrzostwa Skrzatów oraz Mecz Gwiazd. Turniej najmłodszych adeptów futbolu zgromadził aż 22 drużyny, a wśród nich knurowskie zespoły Akademii Piłki Nożnej i Concordii. Zagrały również m.in. drużyny Górnika Zabrze, Grunwaldu Ruda Śląska, Ruchu Radzionków, Football Academy Zawiercie, Ajaksu Częstochowa czy Piasta Gliwice. Zmagania najmłodszych piłkarzy pokrzyżowała pogoda, toteż organizatorzy w trosce o zdrowie maluchów zdecydowali się zakończyć turniej na fazie grupowej. Pomimo tego piłkarskie talenty z regionu przeżyły wiele emocjonujących momentów i gra na knurowskim obiekcie, dysponującym dobrze przygotowaną naturalną murawą, na długo pozostanie w ich pamięci.

Drugim najważniejszym wydarzeniem jubileuszu był Mecz Gwiazd, w którym zagrali dawni piłkarze knurowskiego klubu, ale i ci, którzy jeszcze kilka lat temu występowali w barwach Concordii. Starsze pokolenie graczy reprezentowali m.in. Jacek Wiśniewski, Jacek Polak, Roman Skorupa czy Zenon Gałach, a tych młodszych obecni gracze I-ligowej Odry Opole Mateusz Bodzioch i Łukasz Winiarczyk, były reprezentant Polski Michał Zieliński, były reprezentant kadry futsalu Rafał Krzyśka czy gracz zabrzańskiego Górnika Rafał Wolsztyński. Na meczu pojawił się również brat tego ostatniego Łukasz, który jeszcze dochodzi do zdrowia po poważnej kontuzji odniesionej w meczu ekstraklasy z Sandecją Nowy Sącz. Gracze podzieleni na "zielonych" i  "białych" rozegrali dwie polowy po 30 minut. Wyraźnie lepsi okazali się "zieloni", a na murawie brylował zwłaszcza Rafał Wolsztyński.

82
zdjęcia
Zobacz galerię

Warto wspomnieć, że obchodom 95-lecia klubu towarzyszyły jeszcze gry i zabawy dla dzieci, konkursy z nagrodami, a zainteresowani historią Concordii mogli obejrzeć świetnie przygotowaną galerię zdjęć, w której nie zabrakło tych najstarszych, przedwojennych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2020 MOSiR Knurów