Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

Faworyci nie mieli łatwo

22 grudnia 2015

Czterech faworytów miały wczorajsze spotkania 9. kolejki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej i w żadnym z nich teoretycznie słabsi nie oddali punktów bez walki. Na początek rutynowany zespół IPA Knurów spotkał się z młodzieżą TKKF-u i zaczął od utraty gola. Począwszy jednak od 10. minuty IPA strzelała bramki co 5 minut i doprowadziła do wyniku 6:1. W końcówce niespodziewanie podopieczni Marcina Polywki strzelili doświadczonemu rywalowi 3 gole i pomimo porażki pozostawili po sobie dobre wrażenie.

W trzech z czterech spotkań 8. kolejki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej wygrywały drużyny niżej notowane w tabeli.  Już pierwszy mecz wieczoru przyniósł sensacyjną wygraną Keno Energy Team nad Teamem Stalmet. Pierwszej porażki w tym sezonie doznał Vibovit przegrywając z DFK Schlesien Rokita. Ekipa z Zabrza boleśnie kąsała swoim strzelcem Arielem Mnochym, na którego lider nie potrafił znaleźć recepty. Drugie zwycięstwo odniósł Bud-Expert Team pokonując TKKF, przez co oba zespoły zrównały się punktami.

Tylko przez 20 minut Team Stalmet był równorzędnym rywalem dla doświadczonego zespołu IPA Knurów. „Stalowi” po niedawnym remisie z Vibovitem mieli wszelkie powody do optymizmu, jednak  po dobrej pierwszej połowie zostali sprowadzeni na ziemię ulegając ostatecznie wiceliderowi różnicą 5 goli. Jedyną niepokonaną drużyną pozostaje liderujący Vibovit, który bez problemów ograł Bud-Expert Team. Łatwe zwycięstwo odniósł też Tritech, aczkolwiek w jego szatni musiało paść kilka cierpkich słów na temat liczby straconych goli w meczu z ostatnim w tabeli Keno Energy Team.

Ostatnim niepokonanym zespołem w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej został Vibovit, który we wczorajszym meczu na szczycie spotkał się z IPA Knurów. W składzie Vibovitu na to spotkanie zabrakło wprawdzie Łukasza Pilca i Adriana Zabłockiego, ale absencja Łukasza Spórny, Damiana Kozdronia i Tomasza Dury okazała się dla IPA bardziej odczuwalna. Zawód sprawiła ekipa Tritechu, która nie wykorzystała przewagi kadrowej w spotkaniu z DFK Schlesien Rokita. Do czołówki zbliżył się po trzeciej wygranej Team Stalmet.  Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła najmłodsza drużyna ligi TKKF Mistral Intermarche.

W piątej kolejce spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej pierwsze punkty stracił Vibovit, który zremisował z Teamem Stalmet 0:0. Wynik taki jest rzadkością w futsalu, a w rozgrywkach MLPNH po raz ostatni przytrafił się ponad 6 lat temu. Strata punktów kosztowała Vibovit również utratę pozycji lidera, ale za to drużyna ta może się pochwalić najdłuższą serią spotkań bez porażki (12 meczów), która trwa od 16 lutego, kiedy to lepszy okazał się Tritech wygrywając 5:0. Nowym liderem została IPA Knurów, jednak nikt nie spodziewał się, że na zwycięstwo z Bud-Expert Teamem będzie musiała ciężko zapracować.

W najciekawszym spotkaniu 4. kolejki rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Team Stalmet spotkał się z Tritechem. Przez całe 40 minut mecz był bardzo wyrównany, a na prowadzeniu dzięki golom Grzegorza Górki utrzymywał się Tritech. Kiedy do końcowej syreny pozostawały niespełna 2 minuty i wynik brzmiał 2:1 dla rywala, „Stalowi” zdecydowali się na grę z lotnym bramkarzem. Niestety zespół Dariusza Flisa rozegrał akcję w przewadze tak nieudolnie, że będąc na połowie Tritechu skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później „Stalowi” zdobyli wprawdzie drugiego gola, ale na wyrównanie zabrakło czasu.

W 3. kolejce Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej najciekawszym meczem był pojedynek IPA Knurów – DFK Schlesien Rokita. W zespole z Zabrza pojawił się wreszcie superstrzelec poprzedniego sezonu Ariel Mnochy, którego jeden gol nie pomógł w zdobyciu punktów przeciwko dobrze dysponowanej drużynie gwiazd knurowskiego futsalu. IPA po zdobyciu dwóch bramek kontrolowała przebieg wydarzeń i jedynie w końcówce DFK udało się zmniejszy rozmiary porażki. Liderem pozostał Vibovit, który po dobrym meczu ograł Tritech znów nie tracąc gola.

W drugiej serii spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej najciekawszym pojedynkiem był mecz Teamu Stalmet z DFK Schlesien Rokita. „Stalowi” już w drugiej minucie po strzale Damiana Kraski objęli prowadzenie, jednak później już tylko wyciągali piłkę z własnej bramki i stracili przodownictwo w tabeli. Mecz ten był również pojedynkiem najlepszych strzelców po pierwszej kolejce. W nim Rafał Hajok okazał się lepszy Dariusza Flisa w stosunku 2:0. Najmłodszy zespół ligi TKKF Mistral Intermarche nie sprostał doświadczonemu zespołowi IPA Knurów, choć momentami prezentował całkiem dobrą grę.

Wczoraj wieczorem po raz 26. rozpoczął się sezon halowej piłki nożnej w Knurowie. Pierwszym liderem ligi, która 29 września obchodziła ćwierćwiecze, został Team Stalmet. Zespół Dariusza Flisa wygrał z Keno Energy Team, którego kilku graczy reprezentowało w ub. sezonie barwy UKS Milenium II. Ligowy weteran dał przykład swoim podopiecznym i strzelając rywalom trzy gole został współliderem klasyfikacji strzelców. W drugim spotkaniu 1. kolejki Vibovit, który połączył się z ZZ Kadrą, spotkał się z DFK Schlesien Rokita. Spotkanie to stało na wysokim poziomie i dostarczyło wielu emocji.

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem oraz pozostałymi dokumentami dotyczącymi kolejnej edycji Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej w Knurowie. Rozpoczęcie rozgrywek zaplanowano na dzień 12.10.2015.