Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

IPA czy DFK ? - wyniki 19 kolejki MLPNH

5 kwietnia 2016

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zagadką pozostaje komu przypadnie mistrzowski tytuł. Gdy trzy kolejki temu IPA Knurów prowadziła w tabeli z pięciopunktową przewagą nad DFK Schlesien Rokita wydawała się murowanym kandydatem do wygrania ligi, tymczasem po wczorajszych spotkaniach oba zespoły zrównały się punktami.

W 18. kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej obyło się bez niespodzianek i trzy czołowe zespoły dopisały do swojego konta po trzy punkty. Najwyższe zwycięstwo odniosła prowadząca IPA Knurów, która strzeliła ostatniemu w tabeli Keno Energy Team aż 14 goli, równo po siedem w każdej połowie. Najwięcej z nich, bo cztery, były autorstwa Tomasza Dury. Mniej okazałe, ale również pewne zwycięstwo odniosło DFK Schlesien Rokita. Wicelider zrewanżował się Bud-Expertowi za zaskakującą porażkę z drugiej rundy, a najlepszy ligowy strzelec ostatnich dwóch lat Ariel Mnochy dorzucił do swojego dorobku kolejnych 5 bramek.

We wczorajszym meczu na szczycie Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zespół DFK Schlesien Rokita pokonał IPA Knurów 2:1. Spotkanie zaczęło się dobrze dla lidera, bo od prowadzenia w 5. minucie po golu Tomasza Młynka, jednak potem gol Ariela Mnochego, a w końcówce dobrze wykonany rzut wolny zadecydowały o wygranej zespołu z Zabrza. IPA zeszła z parkietu pokonana po raz pierwszy od 16 listopada odnosząc w tym czasie 9 zwycięstw i jeden mecz remisując. Zwycięstwo DFK oznacza zarazem, że na wyłonienie mistrzowskiego zespołu poczekamy prawdopodobnie do ostatniej kolejki, czyli do 18 kwietnia.

Największym przegranym 16. kolejki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej może się czuć drużyna Bud-Expertu. W meczu z Tritechem Piotr Rolnik i spółka prowadzili już 3:0, ale gdy Tritech podkręcił tempo gry, po 30 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 3:3. W końcówce Bud-Expert zdołał jeszcze raz wyjść na prowadzenie celnie egzekwując rzut karny i chociaż utrzymywał wynik 4:3 jeszcze na minutę przed końcem spotkania, to zszedł z parkietu pokonany. Niespodziewanie do ostatnich sekund nie byli pewni wygranej piłkarze IPA w pojedynku z TKKF Mistral Intermarche. Juz tylko matematyczne szanse na zajęcie miejsca na podium posiada Team Stalmet.

W rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej stawką wczorajszego spotkania drugiej i trzeciej drużyny tabeli było to, która z nich pozostanie konkurentem IPA w grze o mistrzostwo. Vibovit rozpoczął ten mecz najlepiej jak mógł, bo już w 1. minucie zdobył prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą DFK prowadziło 2:1, a po pół godzinie już 5:1. Równie dobry mecz rozegrali piłkarze IPA i Tritechu. Ci drudzy uwierzyli w możliwość pokonania lidera i wystawili najsilniejszą 10-osobową kadrę, dzięki czemu wynik spotkania był sprawą otwartą prawie do końcowej syreny. Piąte zwycięstwo odniosła drużyna Bud-Expertu pokonując przetrzebiony kadrowo TKKF Mistral Intermarche.

W 14. kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej pierwsze cztery zespoły ligowej tabeli zgodnie odniosły zwycięstwa, chociaż nie wszystkim zdobycie trzech punktów przyszło bez trudu. Prowadząca w tabeli IPA Knurów długo toczyła wyrównany mecz z Teamem Stalmet i dopiero w końcówce okazała swoją wyższość. W tym spotkaniu wyróżnić trzeba strzelca trzech goli dla lidera Krzysztofa Ferenstein oraz przeżywającego drugą młodość grającego trenera „Stalowych” Dariusza Flisa. Zajmujący pozycję wicelidera Vibovit po ciężkim meczu wygrał skromnie 2:1 z Bud-Expert Teamem.

Wydarzeniem 13. kolejki rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej był mecz lidera IPA Knurów z wiceliderem Vibovitem. Trzynastka okazała się pechowa dla IPA, bo lider prowadząc przez większość meczu stracił wyrównującego gola na 19 sekund przed końcem gry i na dodatek był to gol samobójczy. Remis w meczu liderów ucieszył DFK Schlesien Rokita, które nadspodziewanie łatwo wygrało z Tritechem. Łatwe trzy punkty zgarnął Team Stalmet pokonując osłabiony Bud-Expert Team. Po dobrych meczach z Vibovitem i Tritechem zawód sprawili młodzi piłkarze TKKF Mistral Intermarche ulegając Keno Energy Team.

W rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej na prowadzeniu umocniła się ekipa IPA Knurów, która bez problemów pokonała dobrze spisujący się ostatnio Bud-Expert Team. Po tej wygranej przewaga IPA nad Vibovitem wzrosła do 4 punktów, gdyż wicelider po raz drugi z rzędu zremisował z niżej notowanym rywalem. Brak Ariela Mnochego nie przeszkodził DFK Schlesien Rokita w odniesieniu wysokiego zwycięstwa nad Keno Energy Team. 20 „oczek” powiększył swój dorobek punktowy Tritech pokonując TKKF Mistral Intermarche.

Tradycyjnie w drugą niedzielę roku rozegrana została seria spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej, podczas których prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Świątecznej atmosfery nie będą mile wspominać piłkarze Vibovitu i DFK Schlesien Rokita, które straciły punkty z niżej notowanymi zespołami.

Prowadzący dotąd w tabeli Vibovit nieoczekiwanie tylko zremisował z TKKF Mistral Intermarche i dodać trzeba tutaj, że młodzi piłkarze Marcina Polywki mogli ten mecz wygrać, gdyby tylko wykazali więcej skuteczności.  Remis oznacza dla TKKF-u przerwanie serii 4 porażek, a dla Vibovitu utratę pozycji lidera.

Wydarzeniem pierwszej noworocznej kolejki Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej było spotkanie drugiej i trzeciej drużyny rozgrywek czyli IPA Knurów z DFK Schlesien Rokita. Oba zespoły, które przystąpiły do tego meczu w najsilniejszych składach stworzyły widowisko na wysokim poziomie, choć okraszone zaledwie dwoma golami. Dobrą passę podtrzymała drużyna Piotra Rolnika Bud-Expert Team, która wygrała z coraz śmielej poczynającym sobie Keno Energy. Na prowadzeniu utrzymał się Vibovit, który pokonał Tritech. O ile zwycięstwo lidera nie jest niespodzianką, to rozmiary wygranej już tak.