Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

W Przyszowicach strzelali dynamicznie

24 czerwca 2019

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale w okolicy Knurowa można rozwijać nie tylko pasje piłkarskie, siatkarskie, czy pływackie. Mniej znaną dyscypliną, ale za to zyskującą popularność jest strzelectwo sportowe. Jednym z rodzajów strzelectwa, jest zaś strzelectwo dynamiczne. Polega ono na tym, że zawodnicy oprócz trafiana w cel, mają za zadanie poruszać się w przygotowanych wcześniej torach i muszą to robić w jak najkrótszym czasie. Nieopodal naszego miasta, bo w Przyszowicach, na zboczach hałdy górniczej znajduje się obiekt zapewniający nie tylko dobre, ale i bezpieczne warunki do uprawiania strzelania. Przed dwoma tygodniami w Przyszowicach odbyła się trzecia runda zawodów Pucharu Polski w kategorii Strzelba IPSC, której organizatorem była Strzelnica „TAS” (Target Alfa Silesia) z Gierałtowic oraz Klub Strzelecki Silesia Guns.

Czytaj więcej...

III Festyn Piłkarski z okazji Dni Knurowa - relacja, foto, wideo

21 czerwca 2019

15 czerwca 2019 roku na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych MOSiR w Knurowie, mecze piłkarskie o miano najlepszej drużyny rozegrało 10 zespołów z rocznika 2008, a wszystko to w ramach już kolejnej trzeciej edycji Festynu Piłkarskiego z okazji Dni Knurowa. Zeszłoroczna edycja w której udział wzięło 18 zespołów a same rozgrywki trwały dwa dni, cieszyła się wielkim uznaniem. W tym roku postanowiliśmy zmienić formułę i do udziału zaprosić 12 zespołów. Zapraszamy do zapoznania się z wynikiami turnieju oraz relacją foto i wideo z tego co działo się na kompleksie boisk MOSiR.

Czytaj więcej...

Dni Knurowa - kolejne imprezy sportowe w ten weekend

14 czerwca 2019

Wszytkim mieszkańcom przypominamy, że w ten weekend odbywają się obchody Dni Knurowa. Oprócz koncertów estadowych i wielu wydarzeń towarzyszących odbywających się na placu 700-lecia oraz w całym mieście warto pamiętać o kolejnych imprezach sportowych. W sobotę i niedzielę w ramach otwarcia sezonu na kąpielisku "Leśne Zacisze" odbędzie się turniej siatkówki plażowej w ramach IV Otwartych Mistrzostw Śląska. To duży, prestiżowy turniej o najwyższej randze trzygwiazdkowej. Ponadto w sobotę na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych przy Al. Lipowej odbędzie się Festyn Piłkarski, podczas którego na zielonej murawie walczyć będą orliki z rocznika 2008. Zapraszamy do kibicowania!

Czytaj więcej...

III Festyn Piłkarski z okazji Dni Knurowa - 15.06.2019

10 czerwca 2019

Powoli do końca zbliżają rozgrywki ligowe młodych adeptów piłki nożnej, lecz nie oznacza to końca zmagań i rywalizacji na obiektach MOSiR. Jak co roku o tej porze, już w sobotę, podczas obchodów Dni Knurowa, odbędzie się III edycja Festynu Piłkarskiego. Na kompleks boisk wielofunkcyjnych przy Al. Lipowej przyjadą kluby i akademie piłkarskie z rocznika 2008, które na murawie rywalizować będą o miano najlepszej drużyny w turnieju i zgarnięcie okazałego pucharu przechodniego.

Czytaj więcej...

Moczurami rządzą Mańkowscy - relacje z zawodów wędkarskich o puchar Prezydenta Miasta Knurów z okazji Dni Knurowa

10 czerwca 2019

8 dni po zawodach wędkarskich dla dzieci i młodzeży w szranki stanęli dorośli, aby rywalizować o coroczny Puchar Prezydenta Miasta Knurowa. Na stawie „Jaskinia” w Szczygłowicach wśród 42 uczestników najlepszy okazał się Sebastian Szewczyk z wynikiem 5720 gramów złowionej ryby. Drugiego w klasyfikacji Wiesława Mielczarka wyprzedził on aż o blisko 3 kilogramy. Trzecie miejsce przypadło Krzysztofowi Kozakowi. Na stawie „Moczury” ryba brała lepiej, a nawet 5 kilogramów połowu nie gwarantowało miejsca na podium. Ostatecznie najlepszy wynik uzyskał Łukasz Mańkowski (7340 gramów). Drugi był Marek Bogdał, a trzeci brat zwycięzcy Tomasz Mańkowski.

Czytaj więcej...

Wędkowali w Dzień Dziecka

3 czerwca 2019

Stowarzyszenie Wędkarskie „Górnik II” oraz Koło nr 28 Polskiego Związku Wędkarskiego w Knurowie, przy współudziale MOSiR-u, jak co roku postanowiły uczcić Miedzynarodowy Dzień Dziecka organizacją zawodów wędkarskich dla dzieci i młodzieży. Amatorzy wędkowania  rywalizowali  na dwóch stawach: tzw. „Jaskini” w Szczygłowicach oraz na stawie „Moczury” w Knurowie. Piękna słoneczna pogoda oraz atrakcyjne nagrody zgromadziły w tych pierwszych 29 uczestników, a w drugich aż 112. Łącznie w obu imprezach rywalizowano w sześciu kategoriach, ponadto w szczygłowickich zawodach prowadzono także dodatkową klasyfikację w kategorii największej złowionej ryby. Tym okazem był 35-centymetrowy leszcz.

Czytaj więcej...

Turnieje Piłki Siatkowej dla Szkół Podstawowych z okazji Dnia Dziecka - 5/7.06.2019

21 maja 2019

Z okazji Dnia Dziecka sekcja piłki siatkowej TKKF Szczygłowice oraz MOSiR Knurów zapraszają uczniów Szkół Podstawowych na rozgrywki siatkówki. W dniu 5.06.2019 r. zagrają dziewczęta i chłopcy z  rocznika 2003 i młodsi a 7.06.2019 r. zagrają dziewczęta i chłopcy z rocznika 2006 i młodsi. Mecze będą rozgrywane na dwóch boiskach Hali Sportowej MOSiR w Knurowie. Zbliża się koniec roku szkolnego. Wakacje coraz bliżej. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

XXVIII Bieg Młodości z okazji Dnia Dziecka

29 kwietnia 2019

Miło nam poinformować, że tegoroczna, 28-ma edycja, Biegu Młodości z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w piątek, 31 maja, w Parku Miejskim w Knurowie-Szczygłowicach. Wszystkie dzieci chętne do startu rywalizować będą w biegach według kategorii z podziałem na roczniki na dystansach dostosowanych do wieku. Szczegóły znajdują się w regulaminie biegu. Główny organizator - AKB Knurów oraz partnerzy: Gmina Knurów, MOSiR i Centrum Kultury  zapraszają do wspólnego biegania!

Czytaj więcej...

Vibovit/IPA z dubletem - relacja z turnieju futsalu o puchar Prezydenta Miasta Knurów

16 kwietnia 2019

Wczoraj wieczorem odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa połączony z oficjalnym zakończeniem rozgrywek i wręczeniem nagród. Poza drużynowymi przyznano też indywidualne: Pawłowi Ziai jako najlepszemu strzelcowi z dorobkiem 36 goli oraz Krzysztofowi Górce, który po raz piąty z rzędu w głosowaniu kapitanów drużyn został uznany najlepszym bramkarzem. Po ceremonii  zakończenia KLF-u przyszła pora na rywalizację sportową na parkiecie hali sportowej MOSiR.

Czytaj więcej...

Poznaliśmy Mistrzów Knurowa w narciarstwie - relacja z zawodów narciarskich o puchar Prezydenta Miasta Knurów + wideo!

12 marca 2019

W minioną środę na przyjaznym stoku ośrodka narciarskiego „Złoty Groń” w Istebnej odbyły się tegoroczne zawody narciarskie o puchar Prezydenta Miasta Knurów. W imprezie organizowanej przez MOSiR Knurów wystartowały dzieci uczęszczające do knurowskich szkół podstawowych, rywalizując o prestiżowy tytuł „Mistrza Knurowa” w dziesięciu kategoriach wiekowych. Bardzo dobra frekwencja i duże zainteresowanie sprawiła, że na starcie pojawiło prawie 150 zawodników!

Czytaj więcej...

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2020 MOSiR Knurów