4 września 2013

Wrzesień będzie kolejnym miesiącem, w którym animatorzy będą przeprowadzać zajęcia sportowo-rekreacyjne i treningi piłkarskie na knurowskim Orliku. Zapraszamy do zapoznania się z plakatem promującym zajęcia oraz serdecznie zachęcamy do korzystania z kompleksu boisk przy ul. Ułanów.

IV Turniej Orlika o Puchar Premiera D. Tuska - Eliminacje gminne w Knurowie!

28 sierpnia 2013

Już po raz czwarty dziewczęta i chłopcy w wieku 10-11 i 12-13 lat będą mogli rywalizować w ramach Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Pierwszym szczeblem rozgrywkowym w tej imprezie są eliminacje gminne. Również w Knurowie odbędą się turnieje eliminacyjne, które wyłonią drużyny mające prawo do zaprezentowania się w turnieju wojewódzkim. W turnieju mogą uczestniczyć reprezentacje szkół, klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych oraz tzw. „dzikie drużyny”.

W sobotę po raz trzeci odbył się na terenie kompleksu boisk wielofunkcyjnch turniej piłkarski Amator Cup. Jego zwycięzcą została drużyna Zygzaka Ruda Śląska. Podobnie jak w poprzenich latach zawody miały charakter międzynarodowy, albowiem do Knurowa przyjechał zespół Alice Team z Charkowa.

Amatorski Klub Biegacza w Knurowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie zapraszają do udziału w XXI Międzynarodowym Biegu Ulicznym oraz XVIII Mistrzostwach Polski Górników na dystansie 10KM.

Podczas akcji "Lato w mieście" miłośnicy siatkówki plażowej się nie nudzą. Do kolejnego turnieju tej odmiany siatkówki zgłosiły się 4 zespoły a zwyciezcą po raz kolejny okazała się para Gębka/ Thomann. Na kolejnych miejscach uplasowały się 3 pary z Knurowa w składach Mazur/ Dąbrowski, Mikołajczak/ Wojtaszek, Latański/Mikłos.

Finałowa batalia o miano najlepszych na Śląsku !!

6 sierpnia 2013

W minioną sobotę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie na Kąpielisku "Leśne Zacisze" w Knurowie gościł najlepsze pary ze Śląska, które rywalizowały o tytuł mistrzowski w rozgrywkach siatkówki plażowej mixtów na piasku. Mistrzami Śląska w kategorii mixtów została para w składzie Izabela i Sebastian Marczyńscy z Jastrzębia Zdroju.

Piłkarze Ivetu Knurów zwyciężyli w sobotnim turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w piłce nożnej oldbojów zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Turniej ten jest częścią ogólnopolskich rozgrywek „Orlik Polska”, w których w ubiegłym roku drużyna ta zajęła 4. miejsce.

Kolejny, wakacyjny turniej piłki nożnej odbył się w ubiegły czwartek na knurowskim „Orliku”. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny złożone z zawodników do lat 16. Pierwsze miejsce z kompletem zwycięstw odniosła ekipa Młodych Byczków, która w zaciętym, decydującym boju pokonała swoich kolegów z GKS-u Concordii Knurów 5-2.  Dodajmy, iż wszystkie turnieje i zajęcia piłkarskie odbywają się w ramach akcji „Lato w Mieście 2013”, którą organizuje knurowski MOSiR.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłasza nabór drużyn do turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w piłce nożnej oldbojów. W turnieju mogą grać zawodnicy, którzy ukończyli 35. rok życia. Zwycięzca turnieju wywalczy sobie miejsce w zawodach wojewódzkich w ramach rozgrywek Orlik Polska.

Wydarzeniem 8. kolejki spotkań Ligi Orlika była przegrana Teamu Stalmet z Tritechem. W samej porażce nie byłoby może nic sensacyjnego, bo Tritech jest zdolny do zwycięstw z najlepszymi, ale zaskoczeniem jest fakt, iż „Stalowi” oddali mecz walkowerem stawiając się do gry zaledwie w 4-osobowym składzie.