Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

Knurowscy gimnazjaliści walczyli w Turnieju Piłki Siatkowej z okazji Dnia Niepodległości

21 listopada 2012

W dniu wczorajszym tj. 20.11. 2012 r. na hali sportowej w Szczygłowicach odbyła się kolejna  edycja Turnieju Gimnazjów w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Rozgrywki te organizowane są corocznie z okazji obchodów Dnia Niepodległości. Licznie zgromadzeni uczniowie knurowskich szkół gimnazjalnych rywalizowali ze sobą już XII raz.  Organizatorami turnieju byli Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie oraz MOSiR Knurów.

Prawie stu uczestników zgromadziły dwa turnieje siatkarskie, które rozegrane zostały w niedzielę w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie. Wśród kobiet równych sobie nie miał Sikret Gliwice, który wygrał wszystkie mecze w stosunku 2:0. Na 4. miejscu uplasowały się młode zawodniczki TKKF Szczygłowice. Bardziej wyrównana była rywalizacja w turnieju mężczyzn, gdzie najlepszy okazał się Euro SKOK z Rybnika.

Za nami dziesiąta, jubileuszowa edycja Turnieju Bokserskiego im. Jerzego Krasnożona, który tradycyjnie został rozegrany w Knurowie. Przez trzy dni pięściarze walczyli w hali sportowej MOSiR w Szczygłowicach. W turnieju uczestniczyły drużyny z Polski, Czech, Kosowa oraz Niemiec. Łącznie zgłoszono 70 zawodników i stoczono 33 pojedynki turniejowe oraz cztery pojedynki pokazowe - młodych adeptów pięściarstwa.

Już 18.11. 2012 r zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków i kibiców siatkówki na Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Powiatu Gliwickiego. Miejscem rozgrywek będzie hala MOSiR przy ul. Górniczej 2. Organizatorami turnieju jest Starostwo Powiatowe w Gliwicach, MOSiR Knurów oraz Sekcja Piłki Siatkowej TKKF Szczygłowice.

Zbliża się X Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Jerzego Krasnożona. W tym roku impreza odbędzie się w dniach 9-11 listopada. Swój udział w turnieju zapowiedzieli goście z Holandii, Niemiec, Ukrainy, Belgi, Rosji oraz Czech.

W sobotnie przedpołudnie w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbył się turniej siatkówki dziewcząt zorganizowany w ramach Projektu „Korba”, którego pomysłodawcą jest Fundacja Rozwoju Społecznego Demos. Jednym z celów jej działalności jest promowanie i wspieranie środowiska liderów młodzieżowych. Współorganizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie oraz Sekcja Piłki Siatkowej TKKF Szczygłowice.

W zawodach wystartowało 5 zespołów, a bezsprzecznie najlepszym okazał się zespół Burzy, który wygrał wszystkie 4 mecze i nie stracił nawet seta. Drugie miejsce przypadło drużynie TKKF Szczygłowice, a trzecie zajął Jastrząb.

W niedzielę 21 października 2012 na obiekcie MOSiR Knurów przy ul. Górniczej odbyły się zawody w wyciskaniu sztangi leżąc. W Mistrzostwach Śląska Juniorów i Juniorek oraz Pucharze Śląska Seniorów i Seniorek udział wzieło ok. 90 zawodników z naszego regionu oraz różnych miejsc Polski.

Od 20 lat biegacze w międzynarodowej obsadzie mierzą się na ulicach Knurowa z dystansem 10 kilometrów. Podobnie było w niedzielę, kiedy dokładnie w południe ponad 400 miłośników tej dyscypliny stawiło się na starcie.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie ogłasza nabór chętnych drużyn do udziału w Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa w piłce nożnej oldbojów.

W finałowym turnieju koszykówki rozegranym na Kompleksie Boisk Sportowo-Rekreacyjnych w Knurowie zwyciężyła drużyna w składzie Krzysztof Legieżyński oraz Miłosz Kowalik.