Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

Olimpiada Gier i Zabaw Ruchowych dla Przedszkolaków - 24.04.2014

25 kwietnia 2014

W czwartkowe przedpołudnie hala MOSiR w Szczygłowicach stała się areną zmagań Przedszkolaków. W tym szczególnym dniu tj. dniu Olimpiady Gier i Zabaw Ruchowych wszyscy razem przyczynili się do tego, że Olimpiada była niesamowitym przeżyciem dla najmłodszych i miejmy nadzieję, że pozostanie na długo w  ich pamięci.

119
zdjęć
Zobacz galerię

 W defiladzie sportowej, która rozpoczynała Naszą Olimpiadę zaprezentowały sie Miejskie Przedszkola nr 2, nr 3, nr 5, nr 7 , nr 12 oraz Przedszkole "Wesołe Nutki". Po przywitaniu przedszkolaków, opiekunów, Uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie, kibiców, rodziców oraz zaproszonych gości uroczystego otwarcia olimpiady dokonał Zastępca Prezydenta Miasta Knurów Piotr Surówka

Następnie wszyscy razem odśpiewali hymn Olimpiady, utwór B.Wapińskiej – „Olimpiada Fair Play”.

Głównym akcentem tego dnia były jednak konkurencje sportowe przeprowadzone w formie wyścigów rzędów.  Przedszkolaki musieli zmierzyć się z m.in. w takich konkurencjach jak: drabinka koordynacyjna, koła koordynacyjne, rzut do celu, toczenie piłki do bramki, skok nad płotkami i ławeczką gimnastyczną, przeplot szarfy i  hula-hopu. 

Ostatnią częścią Olimpiady była ceremonia zakończenia imprezy, w trakcie której startujący zostali nagrodzeni medalami oraz drobnymi upominkami. Nagrody dla uczestników wręczali Pan Adam Augustowski - Nauczyciel MSP4, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Knurowie Krzysztof Stolarek oraz Instruktorzy MOSiR Knurów.

Szczególne podziękowania kierujemy do Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 4 w Knurowie oraz opiekuna Pana Adama Augustowskiego za pomoc w przeprowadzeniu OLIMPIADY.


 PROGRAM RAMOWY OLIMPIADY

GIER I ZABAW RUCHOWYCH DLA PRZEDSZKOLAKÓW

 9:00 - przygotowanie uczestników do olimpiady – stroje i buty sportowe

9:25 - zbiórka – ustawienie do defilady

 9:30 - wejście na salę do muzyki z tablicami opisującymi nazwę przedszkola – ustawienie drużyn (poszczególne przedszkola wprowadzają uczniowie MSP4)

 9:35 - Powitanie i przedstawienie przedszkoli, uczestników, opiekunów, rodziców, kibiców, zaproszonych gości oraz uczniów MSP4 

 9:40 - Odśpiewanie hymnu

 9:43 - Rozgrzewka przy muzyce (ćwiczenia muzyczno-ruchowe) 

 9:55 - Omówienie konkurencji sprawnościowych

10:00 - Konkurencje sprawnościowe

11:00 - Ceremonia wręczenia nagród, Podziękowanie oraz pożegnanie uczestników olimpiady


 

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2020 MOSiR Knurów