Go to: tresc | menu

Młodzieżowa Liga Piłki Nożnej Halowej

FC Roma wskoczyła na podium - Wyniki 5. kolejki Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej Halowej

27 stycznia 2014

Pomimo pełni zimowych ferii pięć zespołów Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej rozegrało kolejne mecze. Jedynym zespołem, który zdobył w sobotę sześć punktów była FC Roma. Zespół z Zabrza najpierw po zaciętym meczu pokonał Jedność Przyszowice strzelając zwycięskiego gola w przedostatniej minucie meczu. Po godzinie FC Roma spotkała się z Miejskim Gimnazjum nr 1 i znów sięgnęła po trzy punkty, dzięki czemu nieoczekiwanie znalazła się na trzecim miejscu w tabeli.

Od kilku niespodzianek rozpoczęły się zimowe ferie w Młodzieżowej Lidze Piłki Nożnej. Najpierw dość nieoczekiwanie w derbowym pojedynku zespołów reprezentujących gminę Gierałtowice Jedność Przyszowice zwyciężyła Tempo Paniówki po dwóch golach zdobytych w końcówce meczu. Dla Tempa oznaczało to drugą z rzędu porażkę po wcześniejszych czterech spotkaniach bez przegranej.

W sobotnich meczach Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej piłkarze Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie zdobyli cztery punkty i awansowali z ostatniego miejsca w tabeli aż na szóste. W pierwszym swoim pojedynku z Tempem Paniówki „Gimnazjaliści” uratowali cenny remis, kiedy na 20 sekund przed końcem gry Dominik Strycharski nietypowo jak na futsal, bo strzałem głową, pokonał bramkarza rywali. 90 minut  później MG-1 pokonało LKS Gierałtowice odnosząc pierwszą wygraną w lidze.

Zespoły Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej rozegrały już trzy serie spotkań. Po niedzielnych zmaganiach nowym liderem została Przychodnia Prognostic, która najpierw uporała się nie bez trudu z Concordią 99 wygrywając dwoma golami, a potem pokonała Tritech Junior nie tracąc gola po raz drugi w tym sezonie. Dotychczasowy lider, Komart pokonał drużynę Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie, a na wygranej zaważyły pierwsze dwie minuty meczu przespane przez „Gimnazjalistów”, którzy stracili wtedy dwa gole. W drugim swoim meczu MG-1 zdobyło wreszcie pierwszy punkt w lidze remisując z Jednością Przyszowice.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz 9. rozpoczął rozgrywki Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej. Większość spotkań była bardzo wyrównana, trzy z nich zakończyły się remisem i jedynie ekipa Przychodni Prognostic urządziła sobie ostre strzelanie trafiając do bramki FC Romy aż 14 razy. Przychodnia już po inauguracyjnej kolejce została jedyną drużyną bez straty punktu i bez straty gola. Na czele tabeli znalazły się ekipy Komartu, Tritechu i Jedności.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie ogłasza nabór drużyn do rozgrywek Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej. W rozgrywkach mogą brać zawodnicy urodzeni w latach 1998-2000. Mecze rozgrywane będą w hali sportowej w Knurowie-Szczygłowicach w soboty w godzinach dopołudniowych, ewentualnie w niedziele. Termin zgłoszeń upływa z dniem 10.12.2013.

W najbliższą niedziele tj 14.04.2013 na hali sportowej przy ulicy Górniczej 2 rozegrany zostanie się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Knurów. W trakcie turnieju odbędzie się dekoracja drużyn uczestniczących w rozgrywkach Miejskiej Młodzieżowej Ligi Piłki Noznej Halowej.

W ostatniej kolejce rozgrywek Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej wyjaśniła kwestia drugiej lokaty. Przypadła ona drużynie Deker-Budu, który po ciężkim meczu pokonał APN Paniówki i wykorzystał porażkę Przychodni Prognostic, która nie sprostała Concordii 97. Drużyna Damiana Mehlicha dość szybko pozbawiła złudzeń swojego rywala już po sześciu minutach prowadząc 3:0. W drugiej połowie Przychodnia nawiązała walkę, ale było ją stać tylko na zmniejszenie rozmiarów porażki.

W sobotni poranek piłkarze Przychodni Prognostic zapewnili sobie miejsce na podium w rozgrywkach Młodzieżowej Ligi Piłki Nożnej pokonując wysoko LKS Gierałtowice. Tym samym czwarta w tabeli drużyna Tritechu Junior zagra jedynie o prestiż w dwóch ostatnich spotkaniach z Unią I Książenice i APN Paniówki. Przychodnia zaś stoczy jeszcze walkę o wicemistrzostwo z Deker-Budem, przy czym bliżsi tego celu są ci drudzy. W ostatniej kolejce Deker-Bud zagra z APN, a Przychodnia z Concordią 97.

Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna Concordii 97 zapewniła sobie mistrzowski tytuł. W niedzielnym pojedynku podopieczni Damiana Mehlicha pokonali wysoko Jedność Przyszowice i odtańczyli na środku parkietu taniec zwycięzców. Wygranie Ligi Młodzieżowej trafiło we właściwe ręce, gdyż Concordia spośród 16 meczów wygrała 15, a jeden zremisowała.