Go to: tresc | menu

Imprezy sportowe

Rozwój Katowice tryumfuje w "Marco Soccer Cup"

2 stycznia 2017

Już po raz trzynasty hala sportowa MOSiR w Szczygłowicach była areną Noworocznego Halowego Turnieju Piłkarskiego „Marco Soccer Cup”. Tym razem do rywalizacji przystąpiły drużyny składające się z zawodników urodzonych w 2006 roku. Po zaciętej rywalizacji w systemie „każdym z każdym” najwięcej punktów wywalczył zespół Rozwoju Katowice, który zasłużenie odebrał okazały puchar i nagrody rzeczowe. Głównym organizatorem tego wydarzenia sportowego jest Agencja PiSk Piotr Skorupa,  a przez lata w turnieju noworocznym wystąpiło wielu zawodników, którzy obecnie reprezentują kluby Ekstraklasy, a nawet reprezentacji Polski. Jednym z nich jest Arkadiusz Milik, który w 2006 roku był kapitanem zespołu Rozwoju Katowice wygrał wówczas również wygrał cały turniej.

Czytaj więcej...

Marco Soccer Cup - 13. Noworoczny Halowy Turniej Piłkarski

27 grudnia 2016

Trwają ostatnie przygotowania do kolejnej – 13. już – edycji turnieju noworocznego. Marco Soccer Cup odbędzie się 29 grudnia 2016 r. i zagrają w nim zawodnicy urodzeni w 2006 roku. Tradycyjnie już patronat nad rozgrywkami objął Jerzy Dudek, który w 2005 roku wraz z FC Liverpool wygrał Ligę Mistrzów. MOSiR Knurów jest współorganizatorem tego wydarzenia, a areną turnieju będzie jak zawsze hala MOSiR w Knurowie-Szczygłowicach. O zwycięstwo rywalizować będzie 6 zespołów: RKP ROW Rybnik, APN Knurów, Górnik Zabrze, Concordia Knurów, Rozwój Katowice i AS Progres Kraków. Serdeczenie zapraszamy!

Czytaj więcej...

MG nr 2 w Knurowie najlepsze w Mikołajkowym Turniej Piłki Nożnej Halowej

7 grudnia 2016

W dniu dzisiejszym na hali sportowej odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców z klasy I gimnazjum. Do rywalizacji przystąpili gimnazjaliście z rocznika 2003, którzy rywalizowali o miano Mistrzów Knurowa. Bezapelacyjnie najlepiej na boisku zaprezentowali się uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Knurowie, którzy wygrali wszystkie mecze 19 razie pokonując bramkarzy rywali. Prym w drużynie MG nr 2 wiedli Jakub Grączewski i Olivier Wiora autorzy aż 15 trafień. Drugie miejsce w turnieju zajął zespół reprezentujący Miejskie Gimnazjum nr 4 w Knurowie, natomiast na trzeciej pozycji rywalizację ukończyło Miejskie Gimnazjum nr 3 w Knurowie.

Czytaj więcej...

Pływalnia kryta w Szczygłowicach będzie NIEDOSTĘPNA - 3.12.2016 - od godz. 15:00

1 grudnia 2016

MOSiR Knurów informuję, że w najbliższą sobotę, 3 grudnia, od godziny 15.00 pływalnia kryta w Szczygłowicach będzie niedostępna dla klientów indywidualnych z powodu organizacji Mikołajkowych Zawodów Pływackich. W tym dniu zapraszamy do korzystania z naszej drugiej pływalni krytej "aQuarelax" w Knurowie znajdującej się przy ul. Szpitalnej 23.

Czytaj więcej...

Mikołajkowe Grand Prix Knurowa Szkół Podstawowych w pływaniu - 03.12.2016

14 listopada 2016

3 grudnia br. rozpoczniemy kolejny sezon Grand Prix Knurowa Szkół Podstawowych w pływaniu. Będzie to już 11 edycja tego cyklu zawodów pływackich, nad których organizacją czuwa prężnie działająca od wielu lat Sekcja Pływacka TKKF Szczygłowice. Tym razem oprócz rywalizacji młodych pływaków na pływalnii krytej będziemy obchodzić Mikołajki. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Knurów gospodarzem Mistrzostw Polski w wyciskaniu sztangi leżąc - relacja

27 października 2016

W dniach 22-23 października hala sportowa MOSiR przy ul. Górniczej 2 była areną VI Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn, Juniorek i Juniorów do lat 16,18,20 i 23 oraz Weteranów i Weteranek w wyciskaniu leżąc klasycznym. Już po raz kolejny nasze miasto gościło najlepsze zawodniczki i zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali o jak najlepsze wyniki oraz medale Mistrzostw Polski w kategoriach indywidualnych i drużynowych. Głównym organizatorem tego wydarzenia był UKS Eugen Knurów, a podczas zawodów na parkiecie hali w Knurowie swoje próby wykonało prawie 200 zawodników.

Czytaj więcej...

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów 2016

4 października 2016

W związku z organizacją przez Powiat Gliwicki i Gminę Pilchowice imprezy sportowej pn. "Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Oldbojów 2016" uprzejmie zapraszamy mieszkańców Knurowa do udziału w turnieju. Turniej odbędzie się 22 października br., o godz. 9.30 na terenie boiska LKS Wilki Wilcza przy ul. Grzonki 13a Wilcza.Uczestniczyć w turnieju mogą mieszkańcy Powiatu Gliwickiego, którzy ukończyli 35 lat i nie są zawodnikami zrzeszonymi w klubach sportowych. Zgłoszenia przyjmowane będą w Wydziale Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gliwicach tel. 332 66 70, e-mail a.maciaszczyk@starostwo.gliwice.pl do 10 października.

Czytaj więcej...

XXIV Międzynarodowy Bieg Uliczny oraz XXI Mistrzostwa Polski Górników na 10 km - wyniki, relacja foto

26 września 2016

Po raz kolejny piękna, słoneczna pogoda towarzyszyła biegaczom, który przyjechali do Knurowa, aby wystartować w biegu ulicznym na 10 km. Zawody te na stałe wpisały się w kalendarz biegów wrześniowych, a na starcie stanęło tym razem 366 zawodników i zawodniczek.  Zapraszamy do zapoznania się z wynikami uzyskanymi podczas biegu oraz prezentujemy pierwszą cześć zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj więcej...

Wyspa Team i Różowa Partia najlepsze na Zaciszu

29 sierpnia 2016

W sobotę na kąpielisku „Leśne Zacisze” Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował turniej piłki nożnej plażowej w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzież do lat 15 oraz powyżej 16 lat. Wśród młodszych graczy najlepsi okazali się zawodnicy drużyny o nazwie Różowa Partia w składzie Dawid Pieróg, Szymon Ambrożewicz i Kamil Kwieciński, którzy zaliczyli komplet wygranych. W kategorii 16+ triumfował zespół Wyspa Team w składzie Mateusz Skupin, Łukasz grad, Sebastian Niemczyk i Mariusz Szelugowski. Rozgrywki zespołowe uwieńczył pokaz indywidualnych umiejętności, gdzie zawodnicy rywalizowali w konkursie żonglerki na piasku. Tutaj najlepszy okazał się Daniel Gołębiowski.

Czytaj więcej...

Atletico Madryt wygrywa w knurowskiej "Lidze MIstrzów na Orliku"

29 sierpnia 2016

W miniony czwartek na popularnym, knurowskim kompleksie boisk odbył się wakacyjny turniej piłki nożnej „Liga Mistrzów na Orliku”. Do rywalizacji mógł zgłosić się każdy kto nie ukończył 14 roku życia i chciał w czasie wakacyjnej laby pograć w piłkę nożną. W turnieju wzięło udział pięć drużyn złożonych głównie z kolegów ze szkoły, podwórka, bloku. Jak przystało na „Ligę Mistrzów” do turnieju zgłosiły się same klasowe zespoły, którzy co roku walczą o najwyższe trofea w europejskiej piłce. Tego dnia najlepszą drużyną okazało się Atletico Madryt, które zasłużenie zdobyło okazały puchar i drobne upominki.

Czytaj więcej...

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2019 MOSiR Knurów