Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

„Halówka” zagrała dla WOŚP - wyniki 12 i 13 kolejki MLPNH w Knurowie

13 stycznia 2015

Już tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia drużyny występujące w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie tylko poprzez zbiórkę pieniężną, ale również sportowym wysiłkiem. Dzień później liga zagrała ponownie i tym samym osiągnęła półmetek rozgrywek. Liderem po pierwszej rundzie pozostała IPA Knurów, która w niedzielę zgodnie z planem pokonała ostatni w tabeli UKS Milenium II, natomiast wczoraj niespodziewanie podzieliła się punktami z TKKF Mistral Intermarche. Zespół Marcina Polywki przez większość meczu utrzymywał się na prowadzeniu, ale tuż przed końcem Marcin Rozumek strzelił dwa gole i wydawało się, że lider odniesie ósme z rzędu zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, gdyż gracze IPA zagapili się przy rzucie rożnym TKKF-u i Mateusz Boryga tylko dostawił nogę do dobrze zagranej piłki dając swojemu zespołowi drugi z rzędu remis. 

Czytaj więcej...

Wesołe święta IPA - relacja z 11 kolejki MLPNH w Knurowie

23 grudnia 2014

W dobrych nastrojach spędzą święta Bożego Narodzenia piłkarze IPA Knurów, którzy w ostatnim ligowym meczu 2014 roku pokonali Team Stalmet. Szlagierowy pojedynek dostarczył wielu emocji i trzymał w napięciu do końcowej syreny, a zwycięstwo IPA spowodowało spadek w tabeli „Stalowych” aż na piąte miejsce i sześciopunktową stratę do swojego wczorajszego przeciwnika. IPA zasłużenie kończy Stary Rok na pozycji lidera, a poza niespodziewaną porażką z ZZ Kadra, drużyna ta odniosła komplet zwycięstw. „Stalowi” natomiast mogą wykorzystać świąteczno-noworoczną przerwę na przećwiczenie strzelania przedłużanych rzutów karnych. Gdyby w meczu z IPA przy stanie 2:3 zamienili na gole obydwa strzały z 10. metra, mogliby spowodować bardzo ciekawą sytuację w tabeli: cztery czołowe zespoły miałyby po dwie porażki.  

Czytaj więcej...

„Stalowi” lepsi w meczu na szczycie

16 grudnia 2014

W meczu na szczycie Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej Team Stalmet spotkał się z prowadzącym do tej pory w tabeli TS Kuźnica. Obie drużyny stworzyły bardzo dobre widowisko stojące na wysokim poziomie, które można śmiało nazwać najlepszym meczem w tym sezonie. Spotkanie to w iście piłkarskich rozmiarach 2:0 rozstrzygnęli na swoją korzyść „Stalowi” zrzucając ekipę z Gliwic na drugie miejsce w tabeli. 

Czytaj więcej...

Kuźnica pokonana - wyniki 9 kolejki MLPNH

9 grudnia 2014

W dziewiątej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej najwięcej uwagi przyciągał mecz na szczycie TS Kuźnica – IPA Knurów. Niepokonani dotąd piłkarze Szymona Wesołowskiego po ośmiu wygranych znaleźli wreszcie pogromcę i choć nadal są liderami, to nad swoimi rywalami posiadają już tylko 3 punkty przewagi mając jeden mecz rozegrany więcej. Trzeba przyznać, że IPA zasłużyła na wygraną, o której zadecydowało po prostu większe doświadczenie wyniesione przez jej graczy z czasów gry w UPOS-ie Komart. Starzy wyjadacze szybko objęli prowadzenie, potem utrzymywali korzystny wynik, a na koniec dobili rywala dwoma golami.

Czytaj więcej...

Trwa czarna seria TKKF - Wyniki 8 kolejki MLPNH

2 grudnia 2014

W ósmej kolejce spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej broniący tytułu wicemistrza TKKF Mistral Intermarche spotkał się z największym jak do tej pory pozytywnym objawieniem tego sezonu -  Nacynianką.  Drużyna Marcina Polywki podobnie jak tydzień temu w meczu z ZZ Kadra rozpoczęła od szybkiego zdobycia gola i podobnie jak tydzień temu zeszła z parkietu pokonana. Aktualny bilans gier TKKF-u to zaledwie jedna wygrana przy sześciu porażkach. W drużynie Nacynianki, na której koncie widnieje już 15 punktów, po raz kolejny na wyróżnienie zasłużył Przemysław Zagórski, strzelec dwóch goli. Lider TS Kuźnica wygrał po raz 8. pokonując tym razem Olympiakos. W meczu czołowych zespołów ligi Tritech pokonał pewnie ZZ Kadrę  przełamując trzyletni kompleks tej drużyny. Po dwóch kolejnych porażkach trzy punkty wywalczył Team Stalmet. 

Czytaj więcej...

Kuźnica ucieka rywalom - Wyniki i relacja z 7. kolejki MLPNH

25 listopada 2014

W siódmej serii spotkań prowadzący w tabeli Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej zespół TS Kuźnica odniósł siódmą wygraną i z przewagą sześciu punktów nad rywalami staje się głównym faworytem tegorocznych rozgrywek. Wczoraj lider pewnie pokonał UKS Milenium I, ale trzeba przyznać, że ci drudzy rozegrali bardzo dobre spotkanie i zwłaszcza w pierwszej połowie niewiele ustępowali swoim zwycięzcom. Za plecami Kuźnicy na pozycji wicelidera znalazł się zespół ZZ Kadry, który po raz kolejny pokazał, że potrafi odrabiać straty i to nie tylko jednobramkowe. 

Czytaj więcej...

ZZ Kadra bije faworytów - Wyniki 6 kolejki MLPNH w Knurowie

18 listopada 2014

 W szóstej kolejce rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej pierwszej porażki doznał Team Stalmet, od którego lepszy okazał się zespół ZZ Kadry. „Kadrowcy” po golach Przemysława Jędrzejczaka schodzili na przerwę z dwubramkową zaliczką i pomimo naporu rywala oraz zastosowania manewru z lotnym bramkarzem utrzymali prowadzenie do końca meczu. Warto przypomnieć, że zespół Zbigniewa Kuśmierza już w poprzedniej kolejce był sprawcą pierwszej porażki zespołu IPA Knurów.Potknięcie Teamu Stalmet wykorzystał lider TS Kuźnica, który zaaplikował młodzieży z Teamu 98 dwanaście goli. Kolejny raz błysnął skutecznością Ariel Mnochy, którego niewiarygodna średnia goli na mecz po 6 kolejkach wynosi blisko 7.

Czytaj więcej...

Nadchodzi młodzież! - Wyniki 5. kolejki MLPNH

4 listopada 2014

Piąta kolejka rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej przyniosła kolejne potwierdzenie pokoleniowych zmian, jakie nadchodzą w nienaruszalnym od wielu lat układzie sił knurowskiego futsalu. 9-krotny mistrz Knurowa - Vibovit w najciekawszym meczu tej serii spotkał się z mistrzem Ligi Orlika – Tritechem i po dramatycznym meczu musiał uznać wyższość młodszych średnio o kilkanaście lat rywali. Nie był to jedyny wczorajszego wieczoru triumf młodzieży nad rutyną. Występująca dopiero drugi rok w MLPNH drużyna Olympiakosu Gierałtowice ograła doświadczony Veritax Gumiland i dokonała tego bez dwóch kluczowych graczy pauzujących za kartki. 

Czytaj więcej...

TS Kuźnica nową siłą?

28 października 2014

Po czterech seriach spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej na czele tabeli znajduje się debiutująca w rozgrywkach  drużyna TS Kuźnicy. Nowicjusz pokonał wczoraj poważnego rywala  jakim jest ZZ Kadra i potwierdził tym samym wysokie aspiracje. Jak zwykle skutecznością zaimponował Ariel Mnochy, który z ośmiu goli dla lidera strzelił aż 6. W pojedynku najmłodszych zespołów ligi Team 98 uległ Olympiakosowi. Jak się wydaje, o wygranej drużyny z Gierałtowic zadecydowało nieco większe doświadczenie wyniesione z poprzedniego debiutanckiego sezonu. 

Czytaj więcej...

MLPNH: Powiew zmian

21 października 2014

Początek 25. jubileuszowego sezonu w Miejskiej Lidze Piłki Nożnej Halowej wskazuje na nieuchronną zmianę pokoleniową. 9-krotny mistrz Knurowa Vibovit uległ wczoraj wyraźnie drużynie IPA Knurów i - co trzeba zaznaczyć – pomimo tego, iż dysponował silnym składem. Ipowcy przyjęli rywala na własnej połowie i będąc niemiłosiernie skuteczni, kontrowali raz po raz faworyta odnosząc nad nim pierwsze w historii ligowe zwycięstwo.

Czytaj więcej...

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2020 MOSiR Knurów