Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

Pierwsze trofeum Teamu Stalmet

26 marca 2013

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Knurowa zakończył się triumfem Teamu Stalmet, który w finałowym pojedynku pokonał w rzutach karnych obrońcę pucharu zespół Pamaru. Świetny debiut w drużynie „Stalowych” zaliczył bramkarz Damian Maciaszczyk, który obronił dwa rzuty karne. Team Stalmet zdobywając swoje pierwsze trofeum dołączył do 12 innych zespołów, które mają w swojej kolekcji wymieniony puchar rozgrywany pod różnymi nazwami od 1991 roku.

Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezydenta Miasta Knurów oraz zakończenie rozgrywek ligowych w sezonie 2012/2013 MPNH w Knurowie.

20 marca 2013

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie zaprasza na Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Prezydenta Miasta Knurów, który odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 23.03.2013 od godziny 9:00. W tym dniu odbędzie się także dokaracja zespołów uczestniczących w sezonie 2012/2013 w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

Vibovit po raz 8!

19 marca 2013

W ostatniej kolejce Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej końcowy triumf zapewnili sobie piłkarze Vibovitu, którzy nie mieli problemów z pokonaniem drużyny PTK DB Schenker i tuż po meczu mogli z ulgą otworzyć zasłużonego szampana. Wygrana ta oznacza ósmy w historii mistrzowski tytuł tego zespołu, a warto przypomnieć, że Vibovit nie schodzi z ligowego podium od 1999 roku.

Już tylko jednego punktu brakuje drużynie Vibovit Studio DENIM do zdobycia ósmego mistrzowskiego tytułu w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. We wczorajszym meczu z Milenium Vibovit był zdecydowanym faworytem, ale rywal ten wyraźnie „nie leży” liderowi ( w pierwszym meczu tych drużyn Vibovit wygrał po trudnym meczu 4:3).W najbliższy poniedziałek na drodze Vibovitu do mistrzostwa stanie PTK DB Schenker. Wczoraj „Petekowcy” nieoczekiwanie zremisowali z Concordią Oldbojami, choć przeżywali trudne chwile grając przez dwie minuty w podwójnym osłabieniu. Stratę punktów przez Concordię wykorzystał Mati Vet FC, który pokonując Tritech awansował na piąte miejsce w tabeli.

W środowy wieczór odbyły się trzy spotkania Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. Najciekawiej zapowiadał się mecz Pamaru z Teamem Stalmet, czyli pojedynek drugiej i czwartej drużyny w tabeli. Nieoczekiwanie spore problemy ze zdobyciem trzech punktów miała drużyna TKKF Mistral Intermarche w pojedynku z ostatnim w tabeli Black&Decker. Dobrą formę na koniec rozgrywek potwierdził Sanit pokonując wczoraj TKKF Aptekę Św. Barbary.

Uwagę sympatyków futsalu interesujących się rozgrywkami Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej przykuwało wczoraj knurowskie Gran Derbi, czyli mecz Vibovitu z Pamarem, a więc zespołów, które zdobyły łącznie 11 z ostatnich 13 mistrzowskich tytułów.

Team Stalmet nie powtórzy ubiegłorocznego sukcesu jakim było zajęcie w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej trzeciego miejsca. Wczoraj drużyna Dariusza Flisa uległa TKKF Mistral Intermarche i ma już tylko matematyczne szanse na podium, gdyż ich wczorajszy rywal musiałby przegrać wszystkie trzy pozostające do rozegrania mecze, przy jednoczesnych trzech wygranych Stalmetu, w tym pokonaniu Pamaru. Pojedynek obu zespołów stal na dobrym poziomie i obie drużyny pokazały wiele ciekawych akcji, jednak w drugiej połowie „Stalowi” nie potrafili już ani razu pokonać bramkarza rywali.

W środowych spotkaniach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej niespodziankę sprawiła ekipa Sanitu, która zremisowała z wyżej notowana Concordią. Choć obie drużyny dzieli w tabeli różnica aż 23 punktów, na parkiecie toczył się wyrównany pojedynek. Concordia długo nie potrafiła sforsować szczelnej obrony Sanitu i dopiero po 30 minutach gry sposób na Wojciecha Litwina znalazł Artur Niewiedział. „Sanitariusze” nie załamali się stratą gola i wyrównali na 4 minuty przed końcem meczu. Po rozegraniu rzutu rożnego Piotr Rolnik dobił z najbliższej odległości swój własny strzał po którym piłka trafiła w oba słupki bramki Adama Dziuby. Do końca meczu Sanit pilnował remisu i niespodziewanie urwał punkty faworytom.

W poniedziałkowy wieczór drugą porażkę w rozgrywkach Miejskiej Ligi Piłki Nożnej poniósł dotychczasowy lider Vibovit Studio DENIM. Pogromcą faworyta była ekipa TKKF Mistral Intermarche, która wykorzystała błędy popełnione przez Vibovit w końcówce meczu, a polegające na stracie piłki na własnej połowie boiska. Vibovitowi nie pomogła w ostatnich minutach gra z lotnym bramkarzem i tym samym utrata przodownictwa w tabeli na rzecz Pamaru stała się faktem. Pomimo wygranej TKKF Mistral Intermarche traci cztery punkty do obu tych zespołów i jego szanse na mistrzostwo są niewielkie, natomiast przy sprzyjających wynikach innych meczów drużyna Marcina Polywki może jeszcze powalczyć o drugie miejsce.

W środowej kolejce spotkań Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej najciekawszym meczem był pojedynek Vibovitu Studio DENIM z Concordią Oldbojami.

Concordia, która ostatnio jest postrachem faworytów, również i wczoraj miała ochotę na zdobycze punktowe. Pierwszy kwadrans tego meczu to lekka przewaga Vibovitu, który miał lepsze okazje do zdobycia prowadzenia. W 17.minucie wynik otworzył Adrian Zabłocki i gdy wydawało się, że Vibovit zejdzie na przerwę z prowadzeniem, sędziowie pomimo protestów tej drużyny podyktowali rzut karny za rękę w polu karnym. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Arkadiusz Majorczyk i do przerwy był remis. Początek drugiej połowy należał do Concordii, której piłkarze dwukrotnie ostemplowali słupek bramki Vibovitu, w której nieobecnego etatowego bramkarza tego zespołu, Bartłomieja Porębę, zastępował Mariusz Koj.