Go to: tresc | menu

Grand Prix w Pływaniu

Finał Grand Prix Knurowa w pływaniu - relacja i wyniki

27 kwietnia 2015

W sobotnie popołudnie młodzi pływacy oraz licznie zgromadzeni kibice stawili się na pływalni krytej MOSiR w Szczygłowicach aby rywalizować w ostatniej rundzie Grand Prix Knurowa Szkół Podstawowych w pływaniu. Warto dodać, że była to finałowa seria startów w 9 edycji cyklu a po zaciętej rywalizacji na dzieci czekały wywalczone przez nich prestiżowe puchary, medale i dyplomy. Trzeba wspomnieć, że rywalizacja była jak zwykle zacięta i stała na bardzo dobrym poziomie, wszak zdecydowana większość startujących to wychowankowie Sekcji Pływackiej TKKF Szczygłowice. Sekcja oprócz szkolenia młodych adeptów pływania  już od wielu lat wspólnie z knurowskim MOSiR-em organizuje cykl Grand Prix, który na stałe wpisał się w kalendarz sportowych wydarzeń odbywających się w Knurowie.

Najpierw o godz. 15.00 na pływalni rozpoczęła się rywalizacja klas I-III. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na 25 m stylem dowolnym oraz 25 m stylem grzbietowym, osobno dziewczęta i chłopcy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów przez cały czas czuwała ekipa sędziowska oraz komisja techniczna, która tego dnia miała mnóstwo pracy, ponieważ po zakończeniu startów trzeba było podsumować całą klasyfikację generalna Grand Prix. Po przeliczeniu wyników najlepszych pływaków w poszczególnych kategoriach na podium dekorowali Przewodniczący Rady Miasta Knurów  - Tomasz Rzepa, który był również prowadzącym zawody oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta – Jerzy Pach.

Po zakończeniu dekoracji pierwszej grupy ok. godz. 17.00 do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki z klas IV-VI. W tej grupie podczas trwania całego Grand Prix trzeba było wykazać się duża wszechstronnością i dobrą wytrzymałością, ponieważ w każdej rundzie zawodnik startował na dystansie 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym. O kolejności w klasyfikacji decydowały punkty FINA. Po przeliczeniu przez komisję techniczną wyników dekoracji najlepszych zawodników klas IV-VI Grand Prix Knurowa w pływaniu w sezonie 2014/2015 dokonywali Zastępca Prezydenta Miasta Knurów – Piotr Surówka, Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki, Rekreacji i Promocji Zdrowia – Joachim Machulik oraz Przewodniczący Rady Miasta – Tomasz Rzepa.

116
zdjęć
Zobacz galerię

Oprócz zasłużonych pucharów, dyplomów i medali dla zwycięzców warto wspomnieć, że każdy zawodnik startujący w zawodach otrzymał pamiątkowy medal. Pamiętajmy, że nie tylko najlepsi, ale każdy kto startuje i daje z siebie wszystko jest wygrany i może być z siebie dumny! Dodatkowo jak zawsze startujący tego zawodnicy otrzymali słodki poczęstunek przygotowany przez TKKF Szczygłowice.

Wyniki 4 rundy Grand Prix

Klasyfikacja końcowa Grand Prix Knurowa w pływaniu 2014/2015

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie

44-193 Knurów
ul. Górnicza 2
tel. 32 330-48-10 fax. 32 330-48-12
e-mail: sekretariat@mosirknurow.pl

Partnerzy:

Wszelkie prawa zastrzeżone | Copyright 2012-2020 MOSiR Knurów