Go to: tresc | menu

Liga Orlika

Tritech wicemistrzem

20 sierpnia 2015

Wczoraj wieczorem dobiegła końca czwarta edycja Ligi Orlika. Już wcześniej mistrzowski tytuł zapewniła sobie TS 10ka.pl Zabrze, wobec czego największą uwagę przyciągał mecz Tritechu z ZZ Kadrą, którego stawką było 2. miejsce. Po wyrównanym meczu nieco lepsi okazali się tritechowcy, choć Kadra nie dawała za wygraną trzykrotnie odrabiając straty. Pojedynek ten obfitował w ostre starcia, a żaden zawodnik nie odstawiał nogi w walce o piłkę.

Wczoraj wieczorem rozstrzygnęły się definitywnie losy mistrzostwa Ligi Orlika. W trwających od czerwca rozgrywkach najlepsza okazała się ekipa TS 10ka.pl Zabrze, która zapewniła sobie triumf na dwie kolejki przed końcem. W pierwszym swoim wczorajszym meczu „Dziesiątka” pewnie wygrała z Tritechem, który jako jedyny miał jeszcze szanse pokrzyżować szyki faworytom. Niespodzianki nie było, a wygrana drużyny Szymona Wesołowskiego była wyraźna.

Wczoraj rozegrane zostały dwa spotkania 10. kolejki rozgrywek Ligi Orlika. Wiele emocji przyniósł mecz Veritaksu z ZZ Kadrą. Drużyna braci Nowosielskich wzmocniona doświadczonymi Łukaszem Spórną i Wojciechem Kempą nieoczekiwanie wygrała z faworyzowanym przeciwnikiem i znacznie skomlikowała jego starania o zajęcie w lidze drugiego miejsca. Przyznać trzeba, że "Kadrowcy" pomimo kilku osłabień walczyli do końca o punkty kilkakrotnie prowadząc, w końcu jednak o wygranej Gumilandu zadecydował przedłużany rzut karny w wykonaniu wspomnianego Łukasza Spórny.

W zapowiadanym na wczoraj meczu na szczycie pomiędzy ZZ Kadrą a TS 10ka.pl Zabrze zabrakło spodziewanych emocji. Lider z Zabrza był o klasę lepszy od „Kadrowców” i udokumentował swoją wyższość trzynastoma golami, z których siedem strzelił obchodzący tego dnia 27.urodziny Ariel Mnochy. Po tej wygranej „Dziesiątka” jest już blisko wygrania całych rozgrywek: w pozostających jej do rozegrania 4 spotkaniach wystarczy jej odnieść 3 zwycięstwa. Niespodziewanym zwycięstwem CC Gliwice zakończył się mecz tej drużyny z TKKF Mistral Intermarche. W ostatnim meczu tej kolejki najmłodsza drużyna orlikowych zmagań Concordia 99 była blisko zdobycia pierwszych punktów.

Prezentujemy wyniki spotkań 4 i 5 kolejki Ligi Orlika rozegranych na Kompleksie Boisk Wielofunkcyjnych przy ul. Ułanów. Na czele tabeli, co nie jest niespodzianką, znajduje się zespół TS 10ka.pl Zabrze. Na drugim miejscu ZZ Kadra, która po bardzo dobrym starcie w 5 kolejce musiała uznać wyższość bardzo zmotywowanego w tym meczu zespołu TKKF-u Mistral Intermarche.

W trzeciej kolejce tegorocznej ligi Orlika spotkały się ze sobą niepokonane dotąd zespoły Kadry i Veritaksu. Kadrowcy lepiej zaczęli mecz prowadząc 2:0, potem jednak mecz się wyrównał a Veritax doprowadził do wyrównania. Nowosielscy grali z rywalem jak równy z równym jeszcze 10 minut po przerwie, potem jednak gra toczyła się do jednej bramki. Pierwsze zwycięstwo odniosła ekipa CC Gliwice, która pokonała najmłodszy zespół ligi Concordię 99.

W drugiej kolejce tegorocznej Ligi Orlika najciekawszym spotkaniem był pojedynek ZZ Kadra – TS 10ka.pl Zabrze. Halowi mistrzowie prowadzili w tym meczu przez 37 minut, a mimo to stracili punkty z ambitnie grającymi „Kadrowcami”. Zespół Szymona Wesołowskiego pozbawiony był tym razem Ariela Mnochego i widać to było zwłaszcza w drugiej połowie, w której nie zdobył żadnej bramki.

Już po raz 4. ruszyły organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozgrywki Ligi Orlika. W inauguracyjnej kolejce najciekawszym spotkaniem okazał się pojedynek TS 10ka.pl Zabrze z TKKF Mistral Intermarche. Wprawdzie do przerwy mistrzowie ligi halowej prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie TKKF w ciągu minuty wyszedł na prowadzenie po golach Kamila Smętka i Andrzeja Niewiedziała. Kiedy do końca meczu zostało 10 minut klasę pokazał Ariel Mnochy, który czterokrotnie umieścił piłkę w bramce dobrze spisującego się tego wieczoru Pawła Ignasiaka.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie ogłasza nabór drużyn do Ligi Orlika. Rozgrywki odbywać się będą w poniedziałki w okresie od 8 czerwca do 10 sierpnia na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Udział w lidze mogą brać piłkarze urodzeni w roku 1999 i starsi. Wpisowe wynosi 300 zł od drużyny. Szczegółowe informacje udzielane są pod nr tel. (0-32) 335-20-14 lub 602-724-457. Termin zgłoszeń mija w dniu 22.05.2015. Zapraszamy do udziału w rozgrywkach!

W poniedziałkowy wieczór zakończyły się tegoroczne rozgrywki Ligi Orlika. Już wcześniej wiadomo było, że mistrzem została drużyna Tritechu Big-Bud, natomiast kwestią otwartą pozostawał tytuł wicemistrzowski. W walce o niego spotkały się w bezpośrednim pojedynku TKKF Mistral Intermarche i Team Stalmet.  Ci drudzy, choć długo przewodzili ligowej tabeli, w ostatecznym rachunku musieli się zadowolić dopiero trzecim miejscem, gdyż wczoraj TKKF był drużyną lepszą i wygrał 4:2. Tym samym obie drużyny zamieniły się miejscami, które zajęły przed rokiem.