Go to: tresc | menu

Knurowska Liga Futsalu

Szlagier nic nie wyjaśnił - wyniki 19 kolejki MLPNH

14 marca 2017

Szlagierowy mecz Vibovitu z IPA Knurów dostarczył wielu emocji, ale nie wyjaśnił niczego w kwestii  zwycięzcy tegorocznych rozgrywek Miejskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej.

Pierwsze minuty hitu to przysłowiowe piłkarskie szachy, kiedy oba zespoły spokojnie rozgrywały piłkę  oczekując głównie na to, co zrobi przeciwnik. Spokój skończył się w 12. minucie, kiedy Daniel Tałajkowski uzyskał prowadzenie dla IPA. Odpowiedzią Vibovitu była … przerwa na żądanie. Po niej jednak 9-krotni mistrzowie Knurowa w ciągu 40 sekund strzelili dwa gole i wyszli na prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Po zmianie stron IPA wyraźnie podkręciła tempo, a pierwszoplanową rolę odgrywał Łukasz Spórna, który strzelił dwa gole, jednego dołożył Tomasz Dura i zrobiło się 4:2 dla IPA.  Kiedy wydawało się, że mecz jest rozstrzygnięty, piękną indywidualną akcją popisał się Ariel Mnochy strzelając kontaktowego gola, a po chwili obsłużył dobrym podaniem Łukasza Pilca i na trzy minuty przed końcem gry był remis. Chwilę później emocje sięgnęły zenitu, bo na 80 sekund końcową syreną za nieprawidłowy wślizg sędziowie podyktowali dla IPA rzut karny. Strzał z 6 metrów Tomasza Dury wybronił jednak Bartłomiej Poręba i wynik nie uległ już zmianie.  Teoretycznie remis jest korzystniejszy dla Vibovitu, który ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań z IPA (3:3, 7:3, 4:4) i przy wygraniu dwóch ostatnich meczów wyprzedzi w tabeli swojego rywala. Rywalami Vibovitu będą jednak jeszcze Tritech i Team Stalmet, a w 4 meczach w tym sezonie przeciwko tym zespołom Vibovit zdobył zaledwie 4 punkty.

Po remisie w meczu na szczycie i wygranej nad Paderek Team matematyczne szanse na mistrzostwo (o nich poniżej) zachował Team Stalmet. Wczoraj „Stalowi” w mało  przekonywającym stylu wywalczyli trzy punkty i w końcówce musieli bronić jednobramkowej przewagi.

W trzecim spotkaniu Tritech, który bez względu na wyniki pozostałych meczów zajmie w lidze czwarte miejsce, wygrał z coraz lepiej spisującym się Bud-Expert Teamem. Zespół Piotra Rolnika może żałować, że do końca rozgrywek pozostał mu już tylko jeden mecz, ale kto wie, czy nie powalczy on za tydzień w spotkaniu z Teamem Stalmet.